زغال اخته

خیلی از افراد فکر میکنند خوردن زغال اخته برای سلامت دستگاه تناسلی خوبست اکنن میخواهیم آخرین تحقیقات را در ازین زمینه بدانیم ببینیم آیا این حقیقت دارد یا نه

بر خلاف باور عامه، آب زغال اخته باعث درمان عفونت دستگاه ادراری نمی‌شود. بسیاری از افراد آب زغال اخته را برای کاهش علائم مربوط به عفونت ادراری می‌نوشند، اما این عصاره هیچ کاری در این زمینه انجام نمی‌دهد. در واقع این عصاره تنها باعث هیدراته شدن بیشتر بدن شده و احتمالا می‌تواند باکتری‌های زائد را از بدن دفع کند، اما مواد فعال در زغال اخته زمانی که به مثانه برسد از بین می‌روند.
هر ساله بیش از ۳ میلیون آمریکایی دچار عفونت مجاری ادراری می‌شوند. عفونتی که در هر نقطه از دستگاه ادراری، کلیه، مثانه و یا میزراه ممکن است رخ دهد. ماده‌ی فعال مجود در زغال اخته، نوعی پروآنتوسیانیدین (PACs) است که در برابر باکتری‌هایی که منجر به عفونت دستگاه ادراری می‌شوند تأثیر مثبتی دارند، اما آن را تنها می‌توان در کپسول‌های حاوی زغال اخته یافت نه در عصاره‌ی آن.
در واقع تنها تراکم زیادی از زغال اخته می‌تواند از چسبندگی باکتری‌های این عفونت پیشگیری کند. این میزان از تراکم در عصاره‌هایی که ما استفاده می‌کنیم وجود ندارد. با این حال، در تحقیقی مشخص شده در زنانی که به خاطر بیماری‌های زنانه یا زایمان، در محل مورد نظر جراحی آنها سوندی استفاده شده است، استفاده از کپسول‌های زغال اخته می‌تواند تا ۵۰ درصد باعث کاهش عفونت‌های دستگاه ادراری شود.

منبع : www.alodoctor.ir