oral-health
بهتر است در ایام تعطیلات بیشتر به سسلامت و بهداشت دهان و دندانتان اهمیت دهید توصیه می کنیم با روش های موثر در این زمینه آشنا شوید

دکتر عبدالحمید ظفرمند‌ دندان پزشک گفت: مصرف آجیل و  خصوصا شیرینی در ایام عید کنترل شود چرا که سرانه مصرف قند در ایران بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است.
 وی ادامه داد: مواد قندی سلامت عمومی را به مخاطره می‌اندازد و یقینا اولین عضو از بدن که تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد دهان و دندان است به همین دلیل مصرف مواد قندی به ویژه در ایام عید باید کاهش یابد.
 ظفرمند با بیان این که دانه‌های روغنی برای سلامت بدن مفید هستند تاکید کرد: تحقیقات نشان داده است که مصرف دانه‌های روغنی( آجیل) برای سلامتی مفید است در حالیکه مصرف بیش از حد آن می‌تواند منجر به چاقی و اضافه وزن شود.
وی افزود: جویدن زیاد فندق و بادام به دندان‌های ترمیم  شده و عصب کشی شده آسیب می‌رساند و حتی ممکن است منجر به شکستگی هم شود همچنین علاوه بر مشکلات دندانی که فرد را درگیر خود می‌کند عدم دسترسی مناسب به مرکز درمانی در ایام عید خود معضل دیگری است.
 ظفرمند خاطر نشان کرد: علاوه بر مواد عنوان شده شکستن مغزها و دانه‌های روغنی که همراه با پوست هستند برای سلامت دندان‌های سالم نیز بسیار خطرناک است.
باشگاه خبرنگاران