+6+6+6+
 آیا میدانستید احساس خستگی تاثیرات زیادی روی اضافه وزن شما خواهد گذاشت می خواهیم با انواع عوامل ایجاد کننده خستگی در بدن خود آشنا شوید و آن ها را برطرف کنید

 احساس خستگی سبب بروز تغییر و تحولاتی در بدن می‌شود که متابولیسم و سوخت و ساز بدن را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. بر اساس تحقیقی که در مجله چاقی منتشر شد، خستگی سبب می‌شود که کالری کمتری در بدن سوزانده شود و میزان این کالری 42 درصد بیشتر کاهش می‌یابد.
نتایج این تحقیق نشان داد که به این علت که فرد انرژی بیشتری را صرف می‌کند تا با وجود خستگی به فعالیت‌های خود ادامه دهد، همین امر سبب می‌شود که سرعت کالری سوزی او کاهش یابد تا از این طریق انرژی بیشتری را ذخیره کند. بنابراین برای جبران کالری‌ها، بدن شما شروع به جذب کالری‌های بیشتر می‌کند و از طرفی متابولیسم بدن نیز به علت خستگی کاهش می‌یابد و همه این‌ها سبب افزایش وزن و چاقی می‌شود.
از طرف دیگر هنگامی که خسته هستید و خوابتان می‌آید آگاه نیستید و به طور ناخودآگاه بیشتر غذاهای مضر و پرکالری وارد بدن خود می‌کند و به بیانی به خوردن غذاهای پرکالری و ناسالم ولع و میل شدیدی پیدا می‌کنید. نتیجه این تحقیق نشان داده است که بر اثر خستگی افراد ممکن است 500 کالری بیشتر وارد بدن خود کنند.
منبع: Prevention
انتهای پیام/