6-pack

در بخش ورزش امروز برروی پر طرفدارترین مبحث یعنی اسرار ورزش بدنسازی برای 6 تکه کردن شکن می پردازیم بسیاری از ورزشکاران بدنسازی دوست دارند شکمهای عضله شده خود را بیینند اگر میخواهید شکم عضلانی 6 تکه ای داشته باشید در این بخش با ما همراه شوید

وقتی شما عضلات ۶ تکه شکم  یک ورزشکار را به وضوح مشاهده می‌کنید دلتان می‌خواهد عضلاتی مثل او داشته باشید. اگر مقدار چربی روی عضلات خود دارید قطعاً برایتان جذاب است که آن ها را برای درخشش عضلات بدن از بین ببرید.با ما باشید تا با رازهای رسیدن آشنا شوید.

۱- اصولا ” تعداد تکرار هر حرکت در بدنسازی برای هر بدن و هر هدف کاملا” متفاوت است.برای شکل دهی و از بین بردن چربی های ناحیه شکم حداکثر یک روز در میان تمرینات شکم را انجام دهید.سعی کنید حرکات هر جلسه با جلسه قبلی و حتی تا ۳ جلسه قبل متفاوت باشد.

۲-بیشتر از ۴ حرکت مختلف را انجام ندهید و سعی کنید تمام عضلات شکم (زیر شکم ، عضلات راست شکم، مورب و عرضی) را تحت فشار قرار دهید.

۳- تعداد ست های هر حرکت ۳ یا نهایتا” 4 ست مناسب است.تعداد تکرار ها نیز ۲۰ تکرار و استراحت بین هر ست شکم بیشتر از ۵۰ ثانیه نباشد.

۴-رژیم غذایی سالم و صحیح را کاملا” رعایت کنید و برای چربی سوزی نمک را حذف کنید و از روغن های سالم استفاده کنید. از ظهر به بعد مصرف کربوهیدرات را به حداقل برسانید.( نهایتا” دوره این رژیم ۵۰ روز است)

۵- قبل از شروع حرکات شکم حتما” 15 الی ۲۰ دقیقه تردمیل با سرعت نسبتا” زیاد و یا ال اپتیکال و  یا دوچرخه انجام دهید و سپس بلافاصله شروع به حرکات شکم کنید.

۶-در هنگام انجام تمرینات، سعی کنید با تمرکز کامل بر روی عضله حرکت را انجام دهید و تنها به آن قسمت از شکم فکر کنید.

۷- در هنگام انجام حرکات روی صحیح انجام دادن حرکت تمرکز داشته باشید و به کمر خود فشار نیاورید،تمام حرکات را با ریتم یکنواخت انجام دهید.

۸-از حرکات جدید و سخت استقبال کنید! ضعف شما در آن حرکاتی است که در انجام آن ناتوان هستید.

۹- سعی کنید ۲ ساعت قبل از انجام تمرین و تا یک ساعت پس از تمرین به میزان کافی آب بنوشید

۱۰-از میوه ها و یا سبزیجاتی که به چربی سوزی کمک می کنند و یا نگاتیو کالری هستند در طول روز استفاده کنید مثل :کرفس ، اسفناج ، بروکلی و…..

۱۱-سعی کنید در طول روز برنامه ای برای پیاده روی داشته باشید.

نمونه ای از برنامه تمرینی

کرانچ – عضلات هدف: وسط و بالای شکم-تعداد ست و تکرار حرکات ۲۰*۴

زیر شکم بارفیکس – عضلات هدف: زیر شکم

سیم کش پهلو – عضلات هدف: مورب شکم

حرکت مسگری –  عضلات هدف: پهلو

منبع-http://www.elmevarzesh.com