great-benefits-of-using-a-night-cream

وقتی کرم دور چشم میزنیم چه کارهایی برروی پوست اطراف چشم انجام میشود. همه ما در داروخانه ها و فروشگاهها  انواع و اقسام کرم دور چشم را دیده ایم. این کرمها به چه درد میخورند و چرا باید استفاده کنیم .  و این کرم مختص چه کسانی است در این بخش اطلاعات کاملی را در این باره میدهیم اگر در این باره اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه شوید.

ماجرا اینجوریه که جنس پوست اطراف چشم کمی با جنس پوست بقیه صورت فرق می کنه. پوست دور چشم حساس تر و نازک تر هست و غدد چربی کمتری داره. به همین خاطر به رطوبت بیشتری احتیاج پیدا میکنه. بنابراین اگه از کرمی که به صورتتون میزنید، به دور چشم هاتون هم بزنید، ممکنه رطوبت کافی رو به اون ناحیه نرسونید.

دو دلیل دیگه برای استفاده از کرم دور چشم وجود داره: درمان و پیشگیری چروک ها. ما خیلی اوقات در حال لبخند زدن هستیم (چون آدمهای شادی هستیم) و این اتفاق در طول زمان باعث جا افتادن خط و چروک دور ناحیه ی چشم میشه. پس هرچقدر زودتر شروع به استفاده از کرم دور چشم بکنید، بهتر هم هست (حتی از ۲۰ سالگی به بعد!) . اگه همین الان آثار لبخند و حرکات معمول چشمتون رو میتونید ببینید ، کرم های دور چشم میتونن از عمق چروک هاتون کم کنند و حتی حالت رنگ و رو رفتگی دور چشم رو برطرف کنن. پف و سیاهی های دور چشم میتونه کلی سنتون رو بیشتر از اونچه هست نشون بده، اما کرم دور چشم حلال این مشکل هست.

این کرم ها برای پوست حساس دور چشم سبکتر هستند و به چشمهاتون احساس سبکی میدن، در صورتی که اگه از کرم های معمولی برای دور چشم استفاده کنید بهتون احساس چسبندگی و سنگینی دور چشم میدن. این کرم ها معمولا بدون عطر و بو هستن که این موضوع هرگونه حساسیتی رو برای استفاده ازشون از بین میبره.

یادتون باشه موقع استفاده از کرم دور چشم اون رو به آرامی با یک انگشت (انگشت حلقه ازدواج بهترینه، چون از همه ی انگشت ها ضعیف تره) دور چشم تون بزنید و با بلند کردن انگشت حین مالیدن کرم، پوست دور چشم رو از هرگونه کشیدگی و شل شدن در امان بدارید.

از کرم دور چشم باید هر صبح و شب استفاده کنید.

منبع- رنگی رنگی