1528710_472277449550485_1829101549_n

پزشکان خوردن سیب را بسیار توصیه میکنند ولی باید این نکته را بخاطر بسپاریم که چون سیب حاوی اسید است و مقداری هم قند دارد پس باید مراقب دندانها باشیم. اگر میخواهید سالم باشید پس به همه اندامها باید  توجه کنید چون دندان هم از اندامهای بدن است پس سیب برای دندان میتواند مضر باشد

انجمن دندانپزشکی‌ بریتانیا توصیه میکند که سیب در زمان وعده غذای اصلی‌ مصرف شود و پس از آن دهان با آب شسته شود. یک دهه قبل، محتوای قند سیب‌ها ۱۰-۱۱% بوده که امروزه افزایش پیدا کرده است. طبق تحقیقی که دپارتمان کشاورزی آمریکا انجام داده است،امروزه محتوای قند سیب ۱۵% یعنی‌ به اندازه یک قاشق چای خوری شکر می‌باشد. قند عامل پوسیدگی دندان است. از سوی دیگر سخنگوی انجمن دندانپزشکی‌ بریتانیا بیان می‌کند که : سیب دارای محتوای اسیدی بالایی نیز هست که سبب اروژن دندان‌ها خواهد شد. تحقیقات نشان میدهد که مصرف آب میوه‌ها و بعضی‌ از میوه‌ها بدون مراقبت‌های دندانی عامل اصلی‌ اروژن دندان در افراد است.
پس از مصرف سیب بلافاصله دهان خود را با آب بشوئید، اما به فاصله نیم ساعت بعد از خوردن سیب مسواک بزنید.با توجه به توضیحات فوق، این جمله که خوردن سیب جای مسواک زدن را خواهد گرفت، نادرست و گمراه کننده است.

کیوی، میوه مفید برای سلامت دهان و دندان.
کیوی سرشار از ویتامین ث می‌باشد. از این رو نه تنها سیستم ایمنی شما را در فصل سرما تقویت می‌‌کند بلکه برای سلامت لثه‌های شما نیز بسیار سودمند است. میوه کیوی همچنین به تمیز شدن دندانهای شما نیز کمک می‌کند. همیشه به یاد داشته باشید پس از صرف میوه ها، دهان خود را با آب بشویید.