1398447_440747512703479_924055718_o

 

شناخت  بهترین مواد غذایی برای تندرستی و سلامت بدن که برای سلامت دندانها خوب نیست . برخی از مواد غذایی که بدن به آنها نیاز دارد و باید خورده شود مشکلاتی را برای دندانها بوجود می آورد . امروز این 5 ما ده غذایی را معرفی میکنیم  علت مضر بودن برای  دندانها را توضیح میدهیم
مرکبات. میوه‌ها و به خصوص مرکبات به دلیل دارا بودن اسید و قند(اگر مراقبت دندانی صورت نگیرد) به دندان‌های شما آسیب می‌‌رسانند. بلافاصله پس از خوردن میوه ها، دهان خود را با آب بشویید.
میوه‌های خشک. تراکم قند در میوه‌های خشک نسبت به میوه‌های تازه، بیشتر است. از سوی دیگر، میوه‌های خشک، به دندانهای شما میچسبند.( در اینصورت، قند موجود در آنها، مدت زمان بیشتری در تماس با دندانهای شما قرار می‌‌گیرد که احتمال پوسیدگی دندانی را بالا میبرد.)
آب میوه. آب میوه‌ها به ویژه، آب پرتقال و گریپ فورت نه تنها اسیدی هستند بلکه حاوی میزان بالایی‌ قند نیز هستند. سعی‌ کنید دفعات نوشیدن آب میوه را در روز کاهش دهید تا بزاق دهان شما، فرصت متعادل سازی PH دهان شما را داشته باشد.
نوشابه‌های ورزشی. بسیاری از نوشابه‌های ورزشی جزو نوشیدنی‌‌ها سالم طبقه بندی می‌‌شوند اما حاوی میزان بالایی‌ قند هستند. به جای استفاده از این نوشابه ها، آب بنوشید. اگر می‌‌خواهید از مزایای این نوشابه‌ها بهره‌مند شوید و در عین حال از آسیب قند موجود در آنها به دندانهای خود جلوگیری کنید، آب غنی شده با الکترولیت‌ها را بنوشید.
قرص‌های ویتامین جویدنی. طعم خوشایند این قرص ها، به این دلیل است که حاوی میزان بالایی‌ قند هستند. با جویدن این قرص ها، احتمال پوسیدگی دندانهای شما افزایش می‌یابد. از قرص‌های ویتامین بلعیدنی استفاده کنید تا هم از فواید این قرص‌ها بهره‌مند شوید و هم آسیبی به دندانهای شما نرسد