86510687

ما فکر میکنیم فقط غذاو ورزش  به عنوان  تاکتیک های کاهش وزن  هستند، اما نوشیدنی های سالم که حاوی عناصر خاصی باشند در کاهش وزن و راحتی آن موثرند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی با آنتی اکسیدان های کاتچین و لیکوپن می تواند چربی شکمی را بسوزاند. نوشیدنی های سالم مانند آب به سادگی می تواند اشتها را مهارکند

افرادی که قصد کاهش وزن و به ویژه کاهش چربی های متراکم در بدن خود را دارند باید به نوع غذاخوردن خود توجه خاصی داشته باشند. این افراد در صورتی که به تناسب از غذاهای جامد چون گوشت، میوه ها، سبزیجات و فراورده های لبنی استفاده کنند، بیشترین تلاش خود را برای از بین رفتن این چربی ها انجام داده اند.

اگرچه اگر کسی بخواهد این فرآیند چربی سوزی را به سطح دیگری منتقل کند باید 5 نوشیدنی که نرخ متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و تأثیر باورنکردنی در چربی سوزی دارد را مورد غفلت قرار ندهد.

آب یخ

نوشیدن آب یخ می تواند به سوزاندن کالریهای بیشتر کمک کند. بدن باید کالری بسوزاند، بنابراین برای این که دمای آب بدن را به دمای خود برساند باید کالری مصرف کند. همانطور که میزان کالریهای سوزانده شده را افزایش دهید، طی زمان کالریهای جدید جایگزین آنها می شود.

 

براساس نتایج یک تحقیق آلمانی نوشیدن 2 لیوان آب یخ در روز 30 درصد به نرخ متابولیسم بدن کمک می کند.

شیر

شیر کمتر به عنوان نوشیدنی شناخته می شود که در افزایش سرعت متابولیسم موثر است. از شیر برای بستنی و محصولات چاق کننده ای چون خامه و غیر استفاده می شود. اما حقیقت امر این است که شیر منبع غنی کلسیم بوده و می تواند به کاهش وزن کمک کند چرا که کلسیم سرعت شکستن سلولهای چربی را در بدن افزایش می دهد.

این امر بدین معنا نیست که ما می توانیم روزانه چندین گالن شیر بنوشیم، به جای آن روزانه باید دست کم یک لیوان کامل شیر نوشیده تا فرآیند سوزاندن چربی را دوبرابر کنیم.

چای سبز

بهتر است به جای نوشیدن چای سیاه و قهوه از چای سبز استفاده کنیم. چای سبز دارای یک تأثیر متابولیک ویژه است که می تواند سرعت متابولیسم را تا 4 درصد افزایش دهد. این بدان معنا است که نوشیدن چای سبز موجب سوزاندن 70 کالری در روز و یا کم کردن یک تا سه کیلوگرم وزن در سال است.

 

این نوشیدنی منبع غنی ” کاتچین” است که به افزایش میزان “نورپینفرین” کمک می کند، “نورپینفرین” یک ماده شیمیایی در مغز است که سرعت متابولیسم را افزایش می دهد.

سرکه سیب

گفته می شود که این نوشیدنی می تواند کمک قابل توجهی به سم زدایی از کبد باشد. کارکرد کبد در فرآیند چربی سوزی بسیار مهم است. کبدهای سالم تر به سادگی می توانند چربی های انباشته شده در تمام بخشهای بدن را بسوزانند.

سرکه سیب می توان راه قابل توجهی برای احیای متابولیسم در بدن باشد. بسیاری از افراد ادعا می کنند که نوشیدن سرکه سیب می تواند چربی را پیش از آن که توسط سیستم هاضمه جذب شود، از بین ببرد. برای این امر باید دو قاشق سرکه سیب را با یک لیوان آب پیش از هر وعده غذایی مصرف کرد.

نوشیدنی های پروتئینی گندمی

نوشیدنی های ترکیبی و پروتئینی گندم و سویا بهترین منبع پروتئین مصرفی هستند. از آنجا که این پروتئینها در در اشکال مایع هستند، مصرف آن در مقایسه به منابع جامد سریع تر و ساده تر است. هر دو نوع نوشیدنی راه خوبی برای افزایش متابولیسم است، چرا که آنها می توانند به حفاظت، ساخت و تقویت ماهیچه ها کمک کنند.

هرچقد ماهیچه های ما بیشتر مورد توجه باشند به همان میزان چربی سوزی در بدن افزایش می یابد.