1620930_645246098865151_1827443938_n

گوش دادن به موسیقی یک  عامل  سیستماتیک است که باعث  کاهش اضطراب و درد در بیماران مبتلا به سرطان و کمک به بهبود خلق و کیفیت زندگی آنها می شود .کاهش تنش در طول شیمی درمانی یا پرتو درمانی، بهبود خلق و خو و کیفیت زندگی و بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن می شود

پزشکان می‌گویند: موسیقی‌درمانی تاثیر و کارآیی تکنیک‌های درمانی را در جوانان و نوجوانان مبتلا به سرطان بهبود می‌بخشد.

پزشکان آمریکایی با بررسی یک گروه از بیماران 11 تا 24 ساله که مدت سه هفته روی تهیه یک نماهنگ کار می‌کردند، دریافتند این بیماران پس از این آزمایش روابط بهتری با اعضای خانواده و دوستانشان داشتند و روند بهبودی در آنان نیز امیدوارکننده‌تر بوده است. آنها همچنین با روند درمان خود راحت‌تر کنار آمده بودند.

در تهیه این نماهنگ‌ها از این افراد درخواست شد تا با خواندن اشعار ترانه و ضبط آن، تصاویر ویدئویی متناسب با متن را نیز جمع‌آوری کنند. همچنین در این مدت این بیماران تحت نظر یک متخصص موسیقی درمانی بودند تا به آنان در تشخیص آنچه برایشان مهم است و نیز نحوه بیان ایده‌هایشان کمک کند.

پس از پایان یافتن این جلسات، پزشکان مشاهده کردند در وضعیت جسمی و روانی این افراد که تحت موسیقی درمانی بودند، بهبودی بیشتری حاصل شده و آنها بهتر توانسته‌اند با روند پیشرفت بیماری‌شان مقابله کنند.

همچنین پس از گذشت 100 روز مشاهده شد که این گروه از بیماران توانستند بهتر با اعضای خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار کنند.