2

 

می خواهید موفق باشید؟ از داشتن انگیزه باید شروع کنید. متاسفانه, هر روز با عادت سمی که می تواند انگیزه تان را بکشد مدام بمباران می شوید. در ادامه شایع ترین دلایل آن آمده است.

1. آرزو دارید که کامل باشید.

دنبال کردن کمال سریع ترین راه برای کشتن انگیزه است. اگر این یکی منحصرا برایتان خیلی سنگین تمام می شود, مرتبه بعدی که بروی یک پروژه کار می کنید, به خودتان بگویید که الان فقط دارید یک “طرح پیش نویس,” از کارتان درست می کنید و بعدا آنرا “کامل” خواهید کرد. وقتی که بعدا فرا رسید, چندین تجدید نظر در پروژه تان انجام بدهید. داشتن چیزی که تکمیل باشد یهتر از این است که هیچ چیزی نداشته باشید.

2. خودتان را با دیگران مقایسه می کنید.

اینکه دائما خودتان را با دیگران مقایسه کنید یکی از ساده ترین راههایی است که انگیزه تان را از دست بدهید. نه تنها کارتان را متوقف می کند بلکه مقدار زیادی از زمانتان را از بین خواهد برد. بجای اینکه خودتان را با دیگران مقایسه کنید, ببینید که چه چیزی آنها را آنقدر در کارشان خوب می کند. با گفتن این موضوع به کسی که ستایشش می کنید, ممکن است که بفهمید رمز موفقیت اش چیست یا اینکه ممکن است بفهمید که کسی را که’با خودتان مقایسه می کردید’به آن اندازه هم که فکر می کردید خوب نیست.

3. به خودتان باور ندارید.

اگر به خودتان باور نداشته باشید, پس چه کسی باور خواهد داشت؟ این اتلاف زمان و انرژی را که بواسطه تخریب کردن خودتان است متوقف کنید. مرتبه بعدی که چنین احساسی داشتید, خودتان را مجبور کنید به چیزهایی فکر کنید که خوب از پس انجام دادنش بر می آِیید. شاید در ابتدا عجیب بنظر برسد, اما در نهایت متوجه می شوید که کارها را بهتر از آن چیزی که فکرش را می کردید انجام می دهید.

4. در آن واحد بروی چند کار تمرکز می کنید.

بهترین راه برای یافتن انگیزه این است که بروی وظایفی که قصد دارید تکمیل کنید تمرکز کنید. اگر در آن واحد 100 پروژه برای انجام دادن داشته باشید, نمی توانید همه آنها را تکمیل کنید. پس بروی کارهایی که می خواهید انجام بدهید تمرکز کنید و بعد شروع کنید.

5. هیچ هدفی برای خودتان ندارید

اگر هدفی نداشته باشید, نمی توانید انگیزه داشته باشید چونکه نمی دانید که به کجا قرار است بروید. باید بفهمید کجا می خواهید بروید تا اهدافتان شما را به آن سمت هدایت کنند. نداشتن هدف مثل پیدا کردن رستوران بدون داشتن آدرس است. ممکن است که یکمرتبه شانسی آنرا پیدا کنید, اما اغلب اوقات سرگردان خواهید شد.

6. خودتان را تشویق نمی کنید.

آیا تابحال آرزو داشتید کسی به شما بگوید که کار بزرگی انجام دادید. خوب, می توانید امروز این تشویق را خودتان به خودتان بکنید. با پیدا کردن راهی برای تشویق خودتان, از طریق یادداشت, ایمیل, یا حتی کار خاصی, احساس انگیزه بیشتری خواهید داشت. بخاطر داشته باشید, طوری با خودتان رفتار کنید که انتظار دارید دیگران با شما رفتار کنند.

7. فراموش می کنید که استراحت کنید.

هرگز خواب را فراموش نکنید! نیاز دارید زمانی را برای شارژ مجدد بدنتان در نظر بگیرید تا اینکه برای کار کردن انرژی داشته باشید. می خواهید مرحله استراحت را به آینده موکول کنید؟ هر روز “زمان استراحتی” را برای خودتان قائل شوید. وقتیکه خسته هستید اجازه بدهید تا ذهنتان استراحت کند, با اینکار می توانید به پروژه با روحیه بالاتری برگردید.

8. برای یافتن ایده های جدید مشکل دارید.

شما باید به انگیزه تان با ایده های جدید سوخت رسانی کنید. اگر انگیزه گاز باشد, ایده های جدید پمپ گاز است. با خواندن, فکر کردن, و صحبت کردن با دیگران می توانید ایده های جدیدتان را کشف کنید و با ایده های قدیمی تان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب می توانید مشکلات تان را حل کنید و مخزن ایده هایتان همیشه پر خواهد ماند.

9. حواس تان پرت می شود.

همه ما برنامه هایی داریم که ممکن است ساعت ها و یا روزها ما را از زندگی مان ناپدید کند. از تلویزیون گرفته, تا اینترنت, تا رسانه های اجتماعی, یاد بگیرید که این حواس پرتی ها را تعطیل کنید تا انگیزه بیشتری داشته باشید. کمک می خواهید؟ بزرگترین راه برای تمرکز این است که زمانتان را برنامه ریزی کنید. اگر باید بروی پروژه ای کار کنید, زمانی را همه روزه برای کار کردن بروی آن اختصاص بدهید. با این روش, وقتی وسوسه شدید که در مورد آخرین شایعات افراد مشهور مطلبی بخوانید, به خاطرتان می آید که این زمان را برای کاری برنامه ریزی کرده اید.

این 9 عادت سمی می تواند قاتل انگیزه تان باشد. حالا آنچه را که باید بدانید دیگر می دانید, بنابراین مطمئن شوید قبل از اینکه آنها شما را متوقف کنند شما آنها را متوقف می کنید.