23

همواره هر کسی میگوید به دنبال رویاهایتان باشید اما خودشان دنبال رویاهایشان نمیروند . مشکلاتی که در این دنیا وجود دارد جنبه مادی دارد و تا شخصی پول نداشته باشد حتی نمیتواند زندگی کند. مواقعی وجود دارد که ناچاریم بخاطر پول کارهایی انجام دهیم که کار درستی نیست ولی بخاطر اینکه بتوانیم زندگیمان  را بچرخانیم دست به این کارها میزنیم. گذشته ازاین برای اینکه به رویاهایتان فکر کنید و دنبالش بروید باید آنطوریکه دلتان میخواهد زندگی کنید و قوانین را بشکنید اکنون این دلایل را برایتان توضیح می دهیم

 

1- به زندگی ارزش زندگی کردن می دهند.

رویاهای شما همان چیزی هستند که می توانید آنها را حتی در بدترین روزهایتان هم دنبال کنید. اگر در زندگی کشمکش دارید, رویاهایتان دلیلی برای ادامه راهتان می شوند. آنها دلیل اینکه صبح ها از خواب بلند می شوید و به تلاش تان ادامه می دهید هستند. آنها چیزی هستند که باعث می شوند کل زندگی تان ارزش زندگی کردن داشته باشد. بدون رویاهایمان, ما هیچ چیزی نیستیم.

2- افراد دیگری را که بدنبال رویاهایشان هستند ملاقات می کنید.

هنگامی که انگیزه و هیجان برای دنبال کردن رویاهایتان دارید, افرادی را به سمت خودتان جذب می کنید که دارای همان ارزش ها و منافع هستند. هر چه بیشتر خودتان را با اینگونه افراد احاطه کنید, در آینده پیشرفت خواهید کرد. پس, وقتیکه اوقات دشوار می شود, و ادامه دادن راه برایتان سخت می شود, همین دوستان تان برای ادامه اهدافتان به شما انگیزه می دهند.

3- می توانید برای دیگران الهام بخش باشید.

اگر تصمیم بگیرید بروید و رویاهایتان را ادامه بدهید, به افرادی که دارند همان راه تان را ادامه می دهند امید می دهید. الگویی برای آنها می شوید و دلیلی برای اینکه باید به هدفشان برسند و به راهشان ادامه بدهند. می توانید به آنها کمک کنید, مربی شان باشید, و آنها را تشویق کنید به راهشان ادامه بدهند.

4- می توانید حامی خانواده تان باشید.

هنگامی که چنین انگیزه ای دارید, شکست خوردن بسیار سخت است. اگر نسبت به رویاهایتان واقعا روشن باشید, و اطمینان داشته باشید که می توانید از این راه درآمدی کسب کنید, قادر خواهید بود که از خانواده تان هم حمایت کنید. برخی رویاها نسبت به بقیه مدت زمان بیشتری طول می کشد تا محقق شود, اما اینکار باعث می شود که در نهایت به هدف ارزشمند تری دست پیدا کنید.

5- انجام دادن کاری که از آن نفرت دارید باعث می شود که روزتان دیر بگذرد.

چرا کاری را انجام می دهید که از آن نفرت دارید؟ ساعت ها را همیشه خواهید شمرد, به خوبی کار نمی کنید, و از اینکه صبح ها بخواهید برای رفتن به سر کار بلند شوید واهمه دارید. در عوض, رویاهایتان را دنبال کنید! درباره روز پیش رو هیجان داشته باشید, و از انجام دادن کاری که دوست دارید لذت ببرید.

6- هیچ کسی بخاطر رویاهایتان قدمی برنخواهد داشت.

بیایید با این واقعیت روبرو بشویم: هیچ کس دیگری بخاطر شما بدنبال رویاهایتان نمی رود. هر کسی رویای خودش را دارد و اهدافی دارد که می خواهد در زندگی به آنها برسد. اگر شما بخاطر رویاهای آنها نمی روید, پس هیچ کسی هم برای رویاهای شما قدمی بر نخواهد داشت.

7- می توانید در نهایت شاد باشید.

زندگی بدون رویا افسردگی است. جستجوی ژرف و گسترده ای در جهت رویاهایتان داشته باشید, و به خودتان قول بدهید که رویاهایتان را دنبال می کنید. وقتی قدم در مسیری که به سمت اهدافتان است می گذارید, متوجه تغییر اساسی در احساسات تان می شوید.

8- برای اثبات اشتباه دیگران.

همه ما اطرافمان افرادی را داریم که به ما می گویند رویاهایمان دست نیافتنی است. اجازه بدهید با اینکارشان سوخت به آتش شما اضافه کنند. به افرادی که به شما گفته اند که رویاهایتان هرگز عملی نیستند فکر کنید, بیرون بروید و به آنها ثابت کنید که اشتباه می کنند.

9- باعث می شود که پدر و مادرتان به شما افتخار کنند.

برخی اوقات پدر و مادر ها رویاهای ما را درک نمی کنند و سعی می کنند که به ما خط بدهند تا به سمت موضوع خاصی برویم. بهر حال, اگر نسبت به رویاهایتان قاطع هستید, و در جهت کسب آنها سخت تلاش می کنید, والدین تان هیچ دلیلی ندارند که به شما افتخار نکنند.

10- باعث می شود که به خودتان افتخار کنید.

حتی بهتر از آنچه که پدر و مادرتان به شما افتخار می کنند, به خودتان افتخار خواهید کرد! اعتماد به نفس تان بالا می رود, از هیجان و آدرنالینی که بواسطه کاری که همیشه دلتان می خواسته انجام بدهید, لذت می برید.

11- فقط یکمرتبه زندگی می کنید.

زندگی کوتاه است. روزها به سرعت می گذرد, پس چرا این روزها را صرف کاری می کنید که از آن هیچ لذتی نمی برید؟ دیگر زمانش فرا رسیده است که تصمیم تان را بگیرید و بدنبال رویاهایتان بروید.

من بدنبال رویاهایم می روم! شما چطور؟

منبع- جنی