9211112

کسانی که تشکیل خانواده داده اند و برای خودشان زندگی میکنند این راباید بخاطر بسپارند که ادامه زندگی مانند روزهای نامزدی نیست کسانی هم که هنوز مجردند و زندگی متاهلی را تجربه نکرده اند  صبور باشند چون این نکات را بعدا درک خواهند کرد بی تردید  تشکیل خانواده دادن از رسمهای قدیمی است. تشکیل خانواده دادن مهم نیست بلکه استحکام خانواده مهم است که از آن  بخوبی نگهداری کنیم و نگذاریم سست ومتلاشی شود اما چگونه  استحکام خانواده را حفظ کنیم؟

 

در ادامه 5 نکته برای تحکیم ازدواج تان آورده شده است:

1- با هم تعامل داشته باشید

اگر از زن و شوهری که مدت زیادی است در کنار هم زندگی می کنند بپرسید که راز موفقیت شان چیست, بدون شک پاسخ شان تعامل متقابل است. ارتباط موثر یکی از مهم ترین کلید های هر رابطه ای است, مخصوصا ازدواج. اگر به روابط رمانتیک قبلی تان نگاهی بیاندازید, موفقیت و یا شکست آن بر شالوده تعامل بنا شده است. با هم شروع به صحبت کردن می کنید, سپس قرار می گذارید, و رویاهایتان را با یکدیگر به اشتراک می گذارید. این شالوده باید مدام تقویت بشود. اطمینان حاصل کنید که همیشه می توانید با یکدیگر ارتباط بازی داشته باشید, و ازدواج خودتان را غنی تر کنید.

2- رمانتیک باشید

هر چه مدت زمان بیشتری از رابطه تان بگذرد,احتمال بیشتری دارد که رابطه تان برخی از جرقه های عاشقانه اش را از دست بدهد. اجازه ندهید که از این فراتر برود! می توانید با یادآوری, آن لحظات رمانتیک را زنده نگه دارید. آشوبی که در دلتان در اولین قرار بود, یا شرمی که در نگاهتان بود را بخاطر بیاورید. می توانید سعی کنید و لحظات عاشقانه ای را در اتاق خواب بوجود بیاورید, با شمع, موسیقی, و چیزهای دیگری که همین حال و هوا را ایجاد می کند. صحنه ای خاطره انگیز ایجاد کنید. رمانتیک بودن, ازدواج تان را تقویت می کند.

3- عشق تان را ابراز کنید

گفتن کلمه “دوستت دارم” می تواند روابط تان را متحول کند, اما گاهی اوقات همسرتان بیش از یک اعتراف شفاهی نیاز دارد. کارهای کوچک و ساده ای وجود دارند که برای ابراز عشق و قدردانی تان می توانید به همسرتان نشان بدهید. پختن شام خانگی مورد علاقه همسرتان می تواند این کار را برایتان انجام بدهد. همچنین, می توانید برای دلخوشی همسرتان یک شاخه گل به خانه بیاورید. شاید کلیشه ای بنظر برسد, ولی حس خوبی را به طرف مقابل می دهد. این کار نشان می دهد که حتی زمانیکه اطرافتان نیست به فکرش هستید. به همین حالت, می توانید در مسیر راهتان چیز خوبی هم برایش بخرید, فقط به این خاطر که به همسرتان نشان بدهید که به فکرش هستید و دوستش دارید. بخاطر داشته باشید, طرز فکر این چنینی است که با ارزش است.

4- فضای کافی برای تغییر بدهید

بسیاری از روابط به این دلیل پایان می یابد که یک نفر به این دلیل که طرف مقابل دیگر مانند روز اولش نیست, ناراحت است. همانطور که افراد پا به سن می گذارند, تغییر هم امری طبیعی به حساب می آید. علاقه مندی هایتان تغییر می کند, و با هر تجربه ای که بدست می آورید رشد می کنید. که این چیز بدی نیست; تغییر خوب است. به ناچار, هر چه مدت طولانی تری در یک رابطه باشید, به آن فردی که واقعا هستید نزدیک تر می شوید. یاد می گیرید و با هم رشد می کنید. بخاطر داشته باشید که تغییر فقط نشانه آن است که دارید رشد می کنید. به همسرتان اجازه تغییر بدهید, چونکه شما هم در نهایت همین تغییر را خواهید داشت.

5- فقط ازدواج تان را “زنده” نگه ندارید

اگر طرز فکرتان این است که ازدواج تان را فقط “زنده نگه” دارید, اشتباه فکر می کنید. ازدواج باید برایتان لذت بخش باشد. با کسی زندگی می کنید که باید یک عمر دوستش داشته باشید. می توانید خانواده و سنت هایتان را دوباره احیا کنید. هیچ چیزی بروی زمین قابل مقایسه با این عهد و پیمان نیست. همسرتان و ازدواج تان را دوست داشته باشید. بخاطر داشته باشید که آرزوها و نیازهایتان را به همدیگر در میان بگذارید. با اینکار, همه چیز بطور طبیعی روبراه می شود, وبرایتان بسیار لذت بخش تر خواهد شد. و نه تنها ازدواج تان را زنده نگه می دارید, بلکه آنرا پر رونق تر هم خواهید کرد.

منبع-جنی