770

 

گاهی اوقات با برخی از مردم نمی توانیم وقت صرف کنیم. نه به این دلیل که آنها لزوما انسان های بدی هستند, بلکه به این دلیل که منافع و شخصیت مان با آنها سازگار نیست. گاهی پیش می آید که ما از سر محبت و یا ادب مجبور به دوستی با کسی هستیم, اما بیشتر اوقات اینکار جواب نمی دهد. در اینجا, مجله Elite Daily استدلال می کند که نباید از این مسئله احساس گناه کنید, زندگی خیلی کوتاهتر از این است که صرف این تلاش های بی معنی بشود:

ارتعاش: انرژی اطراف تان است که در حال انتشار است. مفهومی که در اطرافتان است, اما برخی آنرا نمی توانند بخوبی درک کنند. اینکه آیا با شخص دیگری می توانید در ارتباط باشید یا نه کاملا به ارتعاشی که هر دوی شما تولید می کنید بستگی دارد. زمانیکه سعی می کنید با کسی ارتباط برقرار کنید ولی آن فرد باندازه شما تمایل ندارد, ارتعاشی که دارید تولید می کنید در خلاف طبیعت هم خواهد بود, گفت گویتان جریان طبیعی نخواهد داشت; اگر اصرار کنید اینکار مانند کشیدن دندان می باشد.

“نمی دانم’ که چه چیزی است که این روزها با افراد زیادی نمی توانم ارتباط برقرار کنم. من متوجه شده ام که بطور طبیعی و ناخودآگاه آدم هایی که برای زندگی من منفعتی ندارند از زندگی ام بیرون می کنم.

من دیگر انرژی برای دوستی های بی معنی, تعاملات اجباری یا گفت و گوهای غیر ضروری ندارم. اگر ارتعاش ما در یک فرکانس یکسان نباشد هیچ دلیلی برای اتلاف وقت وجود ندارد. من ترجیح می دهم که با کسی نباشم و منتظر بمانم, تا اینکه با کسی باشم که احساسی به او ندارم و رابطه مان واقعی نیست.” – Joquesse Eugenia

این نقل قول زندگی را در یک چشم انداز قرار می دهد و نشان می دهد که ارتعاش های یک فرد چقدر می تواند قوی باشد. هر چقدر که مسن تر می شوید, به این پی می برید که زمانتان خیلی ارزشمند است و باید بهترین استفاده را از آن بکنید. دانشگاه و دبیرستان به گذشته تعلق دارد, وقتی که نیاز داشتید “خوب تفریح کنید” و با هر کسی که در اطرافتان بود ارتباط برقرار کنید. اگر دیگر فردی بالغ هستید, در یک شهر بزرگ با فرصت های بی پایان زندگی خودتان را دارید. دیگر مجبور نیستید کسی را دعوت کنید که با شما باشد فقط به این خاطر که همکلاسی تان است. شما آزاد هستید تا هر تصمیمی را که می خواهید بگیرید بدون اینکه هیچ گونه فشاری باشد از طرف افرادی که نمی خواهید با آن ها معاشرت داشته باشید.

دهه بیست سالگی زندگی تان از نظر روانی طاقت فرسا است. شما در شرایطی قرار می گیرید که پیش از آن با آن روبرو نشده اید. بالاخره مستقل می شوید و از کارتان درآمد بدست می آورید. شما متکی به خود تان و مسئول کارهایی که می کنید نیز می باشید. اگر با چیزهایی که در زندگی برایتان اتفاق می افتد خوشحال نیستید, این به خودتان بستگی دارد و فقط شمایید که می توانید اصلاحات لازم را انجام بدهید. اگر بودن با کسی باعث می شود که احساس اضطراب و یا حالت بدی داشته باشید, زمان آن است که یکسری تغییرات و یا اصلاحات انجام بدهید. احساس گناه نداشته باشید — این فرآیند طبیعی هر زندگی است.

گاهی افرادی که معمولا با آنها معاشرت می کنید آن نقشی را ایفا نمی کنند که قبلا از آنها انتظار می رفته که داشته باشند. شاید متوجه آن نشوید, اما شانسی که دارید این است که به محض متوجه شدن ارتباط خودتان را با این افراد می توانید کم کنید. وقتیکه از کار روزمره تان خسته بر می گردید, نباید با افرادی که استرس تان را تشدید می کنند بیرون بروید. آیا ترجیح نمی دهید که تنها باشید و از استرس روزی که داشتید خلاص شوید؟

همانطور که گویا است, آیا بهتر نیست تنها باشید تا اینکه با افرادی معاشرت کنید که هیچ ارزشی برای زندگی تان به ارمغان نمی آورند؟ دلیلی وجود ندارد که با افرادی معاشرت کنید فقط به این خاطر که با دیگران در ارتباط هستید. صبر کنید تا فرد یا افرادی را برای معاشرت پیدا کنید که بعد از اینکه در تنهایی کامل و سکوت مطلق خود خلوت کردید این احساس را داشته باشید که پر معنا ترین گفت و گوی زندگی تان را داشته اید. فردی که به محض حضورش احساس راحتی می کنید. اینها افرادی هستند که باید انرژی تان را برایشان صرف کنید, نه افرادی که احساس می کنید به خاطر گذشته تاریخی که دارید موظف به دوستی با آنها هستید.

زمانیکه دوستی تان با کسی به هم می خورد, معمولا به این دلیل نیست که حادثه بزرگی اتفاق افتاده است. واقعیت این است که در دو جهت مختلف رشد کرده اید و واقعا نیازی نیست که با این افراد بیشتر از این دوست بمانید. وقتیکه اتفاق بزرگی در زندگی تان می افتد, می دانید که می توانید با آن شخص هنوز هم تماس بگیرید, اما وقتیکه این اتفاقات روتین وار هر روز پیش می آید, او به سادگی دیگر جایگاهی در زندگی تان ندارد.

زندگی باندازه کافی اضطراب ایجاد می کند; و افرادی که در اطرافتان هستند نباید بخشی از این اضطراب باشند. درک بیشتر مفهوم ارتعاش به شما کمک می کند تا وقت تان را با چه کسی بگذرانید. برخی از مردم ارتعاش دیگر افراد را ندارند, و این در طبیعت آنهاست. و بزودی متوجه می شوید که, از لحاظ روحی و روانی بهبود پیدا می کنید. از ارتعاشات خوب استقبال کنید وافکار و چیزهای منفی را رها کنید و ببینید که زندگی تان چقدر بهتر خواهد شد.

زندگی کوتاهتر از آن است که بخواهید آنرا با افرادی بگذرانید که به شما احساس خوبی نمی دهند