Signs-you-are-heading-for-a-split

تا کنون  شنیده اید که لحنی که خانمها صحبت میکنند  بسیارمتفاوت  تر از لحنی است که آقایان صحبت می کنند. بعنوان مثال زمانی که  یک خانم می گوید «صحبتش  را نکن، اصلا برایم اهمیتی ندارد»، در حقیقت می خواهد به طرف روبرو بفهماند که نه تنها موضوع برایش اهمیت دارد  بلکه باعث رنجش او هم شده است. اما کمتر آقایی است که این مقصود را بفهمد  و تعبیر درستی از آن داشته باشد، اکنون این موضوع ساده را به تمام وجوه زندگی تعمیم دهید تا درک کنید زنان چه رازهای بزرگی هستند. مردانی که نتوانند راز شخصیت زنان را کشف کنند خواه ناخواه دچار اشتباه های بزرگی در قبال آنها می شوند تا جایی که ممکن است زندگی و رابطه شان تحت الشعاع قرار بگیرد. در این مطلب شما را با 3 مورد از این اشتباهات رایج مردها آشنا می کنیم تا شاید کمی به مردها کمک شود که رفتار همسرشان را رمزگشایی کنند.

 

اشتباه اول
چرا مردها حرف خانم هایشان را گوش نمی کنند؟
به نظرتان آشنا نمی‌آید؟ بیشترین شکایت خانم‌ها این است که مردشان به حرف آنها گوش نمی‌دهد.
متاسفانه مردها قدرت یک گفت‌وگوی ساده و عاشقانه را دست‌کم می‌گیرند.خانم‌ها طی گفت‌وگو دوپامین یا همان هورمون لذت در بدن‌شان بالا می‌رود و در نتیجه طی این گفت‌وگو ارتباط قوی‌تر می‌شود اما برای بیشتر مردها گفت‌وگو اینقدر اهمیت ندارد.مردها متوجه نمی‌شوند که خانم‌ها حرف می‌زنند تنها برای اینکه احساس کنند به طرف مقابل وصل هستند، آنها فکر می‌کنند که همسرشان حرف می‌زند که خواسته‌اش را مطرح کند.از طرف دیگر مردها به طور غریزی می‌خواهند مشکلات همسرشان را حل کنند، حتی اگر خانم از او کمک نخواهد.
یک عبارت هست که میتواند برای خانمها معجزه کند: «برای من از خودت بیشتر بگو» و اگر شما می خواهید واقعا او را خوشحال کنید، بگویید: «من به حرفهایت علاقه مندم»

اشتباه دوم

مردها پیشنهاد کمک نمی دهند
خانم های شاغل بیشتر اوقات روزشان را در دفتر کار سپری می کنند و بعد هم باید مشغول غذا پختن و رسیدگی به خانه شوند، آیا به نظر شما این توقع زیادی است که زنی انتظار داشته باشد بدون اینکه از همسرش بخواهد ظرفها را بشوید؟

کافی است از همسرتان سؤال کنید. به خانم تان اجازه دهید که به راحتی با شما ارتباط برقرار کند و توقعاتش را بگوید

وقتی یک زن کمک می خواهد یا به کمک نیاز دارد، ممکن است به طور مستقیم خواسته اش را مطرح نکند و هیچ کس هم انتظار ندارد که یک خانم هیچ وقت به کمک احتیاج نداشته و مانند یک شیرزن از کسی انتظاری نداشته باشد. قبول کنید که این فراتر از توانایی یک زن معمولی است، مردی که قدرت جارو کردن در استحکام یک رابطه را متوجه نشود به احتمال زیاد با همسرش مشکل خواهد داشت، مردها باید بدانند که امور خانه در روحیه همسرشان به شدت تاثیر می گذارد.
اما چگونه؟ برای بیشتر زنها، کارهای خانه و تمیز بودن آن نقش مهمی در احساسشان نسبت به زندگی دارد و اینکه همسرشان در این امر به آنها کمک کند میتواند به زندگی امیدوارشان کند.
اول از همه شما به عنوان یک مرد باید با دیدن تلویزیون و فیلمها متوجه شوید که یک زن چه کارهایی انجام می دهد، احتمالا خواهید دید که بیشتر اوقات خانمها آرام و قرار ندارند، اگر همسر شما نیز چنین است هر چه سریعتر به کمکش بشتابید و دوم اینکه مردها نیاز دارند که کلمه «کمک» را از پیشنهادهای خود حذف کنند.
اشتباه سوم
او با شما فرق دارد
تا به حال دیده اید که بعضی از مردها وقتی می خواهند خیلی همسرشان را خوشحال کنند به او وسایلی چون ایکس باکس هدیه می دهند، چون همان کاری را می کنند که دوست دارند همسرشان انجام دهد. وقتی مردی هدیه می دهد بیشتر به نیازهای خودش فکر می کند نه اینکه همسرش چه وسیله ای نیاز دارد و در نهایت همین رفتار اثر خود را در زندگی نشان می دهد.

یک عبارت هست که می تواند برای خانمها معجزه کند: «برای من از خودت بیشتر بگو» و اگر شما می خواهید واقعا او را خوشحال کنید، بگویید: «من به حرفهایت علاقه مندم»

البته این فقط یک ویژگی مردانه نیست، همه مردم به طور طبیعی فکر می کنند دیگران نیز خواسته هایی شبیه خودشان دارند، چون همه فکر می کنند دیگران هم شبیه آنها هستند. مردان و زنان عموما خواسته هایی همساز دارند اما اگر زن و شوهری اینگونه نباشند مشکلات زیادی برایشان پیش می آید.مردها نیاز دارند درباره احتیاجات همسرشان بیشتر بدانند، اینکه چطور باید او را حمایت کنند و اینکه او چگونه شوهری را دوست دارد؟ به دست آوردن این اطلاعات خیلی سخت نیست تنها کافی است از همسرتان سؤال کنید. به خانم تان اجازه دهید که به راحتی با شما ارتباط برقرار کند و توقعاتش را بگوید.