1

در این مطلب قد داریم یکی دیگر از مکمل های غذایی برای ورزشکاران را به شما معرفی نمایی. نام این مکمل Muscle Juice می باشد. در ادامه در مورد مزایا و معایب همچنین انواع آن و دیگر مسائل پیراموت مصرف این مکمل توضیحاتی خواهیم داد.

Muscle Juice ۲۵۴۴

این مکمل تولید شرکت Ultimate Nutrition است. نسبت کربوهیدرات به پروتئین در این محصول حدود سه به یک می باشد. از آنجائی که این مکمل در هر وعده انرژی زیادی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد برای افراد لاغر که در افزایش وزن دچار مشکل هستند مناسب است.

پروتئین به کار رفته در این محصول ترکیبی از وی پروتئین، کازئین (کلسیم کازئینیت) و پروتئین سفیده تخم مرغ است. که این مسئله باعث می شود تا آمینواسیدهای مورد نیاز رشد عضلات برای مدت زمان طولانی تری از طریق جریان خون در اختیار عضلات قرار گیرند (نسبت به محصولاتی که در آنها تنها از وی پروتئین استفاده می شود). کربوهیدرات موجود در Muscle Juice ترکیبی از مالتودکسترین و فروکتوز است.

چربی به کار رفته از نوع MCT است که از چربی های مفید به حساب می آید، باعث افزایش انرژی می شود. قابلیت ذخیره شدن به عنوان چربی در بدن را ندارد و باعث افزایش سطوح کلسترول هم نمی شود. (MCT دارای خواص منحصربه فردی نسبت به سایر چربی هاست که به علت شکل مولکولی خاص و کوتاه بودن زنجیره چربی در آن است که به همین دلیل به راحتی وارد میتوکندری سلول (محل چربی است بنابراین با مصرف هر وعده حدود ۱۰۰۰ کالری انرژی در اختیار بدن قرار می گیرد. از ۵۵ گرم پروتئین موجود در هر وعده ۱۳گرم مربوط به آمینواسیدهای شاخه دار (BCAA) است. بیش از ۱۰ گرم گلوتامین و پیش سازهای آن و ۱.۴ گرم آرژینین می باشد.

پیشنهاد من به افرادی که خواستار افزایش وزن عضلانی هستند مصرف دو پیمانه پس از تمرین و مصرف دوپیمانه دیگر به عنوان میان وعده در طول روز است؛ البته بسته به میزان فعالیت و سطح پیشرفت فرد این مقدار قابل افزایش می باشد.

Muscle Juice در بسته بندی ۱۰ پوندی (۵/۴ کیلوگرمی) و با طعم های موز، شکلات، توت فرنگی و وانیل عرضه شده است. مقدار مورد نظر را می توانید به همراه آب یا شیر مصرف کنید.

نوع و مقدار موادموجود در هر ۲۵۰ گرم (چهار پیمانه)

مقدار کالری: ۱۰۲۱

کالری دریافتی از چربی: ۱۵۳

کل چربی: ۱۷ گرم

کلسترول: ۷۷ میلی گرم

کل کربوهیدرات: ۱۶۲ گرم

شکر: ۶۰ گرم

پروتئین: ۵۵ گرم

تذکر: مشخصات Muscle Juice با طعم شکلات کمی با مشخصاتی که در اینجا ذکر شده متفاوت است.

Big max ۵۰

مکمل افزایش دهند وزن محصول شرکت max muscle نسبت پروتئین به کربوهیدرات در این محصول بیشتر از بسیاری از مکمل های این دسته است به همین دلیل برای افرادی که استعداد خوبی برای افزایش وزن دارند و خواستار افزایش وزن با کیفیت هستند مناسبت تر است.

پروتئین به کار رفته در این محصول ترکیبی از پروتئین وی، و پروتئین برنج (برای کاهش سرعت هضم) است.

برای تأمین نیازهای بدن به ریزمغذی ها رنج وسیعی از ویتامین ها و مینرال ها (۲۵ ویتامین و مینرال) به این محصول افزوده شده است.

چربی به کار رفته در این مکمل از روغن کتان است که منبع غنی اسیدهای چرب امگا ۳، ۶ و ۹ به حساب می آید؛ هر وعده حاوی ۴ گرم روغن کتان است.

در ضمن در هر وعده ۶ گرم فیبر موجود است که در هضم بهتر و سلامت سیستم گوارش مؤثر است.

کربوهیدرات به کار رفته ترکیبی از مالتودکسترین و فروکتوز است و شامل شکر کمی می باشد.

سعی شده استفاده از رنگ و طعم دهنده های مصنوعی در تولید ۵۰ Big max به حداقل برسد.

مقدار وعده پیشنهادی شرکت ۴ پیمانه (معادل ۱۵۲ گرم) می باشد. از این مقدار ۵۰ گرم پروتئین، ۹۰ گرم کربوهیدرات و ۶ گرم چربی است. بر این اساس با مصرف هر وعده ۵۹۶ کالری در اختیار بدن قرار می گیرد.

مقدار مصرف می تواند بین ۳ تا ۴ پیمانه پس از تمرین و ۲ تا ۴ پیمانه به عنوان میان وعده (متناسب با سطح، وزن و رژیم غذائی ورزشکار) متغیر باشد.

۵۰ Big max در بسته بندی ۱۰ پوندی (۴.۵ کیلوگرمی) و با طعم های شکلات، توت فرنگی و وانیل عرضه شده است. مقدار موردنظر را می توانید به همراه آب یا شیر مصرف کنید.

نوع و مقدار مواد موجود در هر ۱۵۲ گرم (چهار پیمانه)

مقدار کالری: ۵۹۶

کالری دریافتی از چربی: ۳۶

کل چربی: ۴ گرم

کلسترول: ۵۰ میلی گرم

کل کربوهیدرات: ۹۰ گرم

فیبر: ۶ گرم

شکر: ۲۶ گرم

پروتئین: ۵۰ گرم