Fotolia_23129072_Subscription_XXL-1

بخوانید در سایت دکتر سلام در باره  فشار خون در خانمها، فشار خون در زنان بخصوص وقتی که به سن یائسگی می رسند بسیار اهمیت دارد .چرایی و دلیل  اهمیت داشتن  آن را در دکتر سلام دنبال کنید .بانوانی  که در آنها فشار خون زیاد است باید اضطرابشان کم کنند ،  ازنمک و چربی درمواد غذایی کم استفاده کنند و زیر نظر دکتر باشند

 

هنگام یائسگی با کاهش میزان هورمون استروژن، خطر ابتلا به بیماری فشار خون در زنان برابر با مردان می‌شود. البته علائم و نشانه‌های بیماری فشارخون و درمان آن در زنان و مردان یکسان است. عوامل زیادی ممکن است سبب بیماری فشار خون شوند اما مهمترین آنها ژنتیک، رژیم غذایی پرنمک و کم تحرکی است.

نکته:

نشانه‌های بیماری فشارخون بطور کلی مبهم است و ممکن است هیچ نشانه‌ای نداشته باشد. در واقع ممکن است بیماری فشارخون بطور اتفاقی و در معاینات پزشکی تشخیص داده شود.

1.سردردهای عودکننده

سردردهای مکرر می‌تواند یکی از نشانه‌های بیماری فشارخون باشد. دلیل این سردردها فشار وارد بر رگ‌های خونی سر و انتقال فشار به عصب‌هاست. اما زنان اغلب این سردردها را ناشی از فشار روانی، استرس، کمبود خواب یا عوارض مصرف کافئین می‌دانند.

2.تغییر در بینایی

فشارخون بالا ممکن است با تغییر بینایی همراه باشد. شایع‌ترین نشانه‌ها عبارتند از دوبینی و تاری دید. اما بسیاری  از زنان این مشکلات را به پیرچشمی نسبت می‌دهند و گمان نمی‌برند که ممکن است نشانه‌ی فشار خون بالا باشد.

3.خون دماغ

خون دماغ ممکن است یکی از نشانه‌های فشارخون بالا باشد و هنگامی روی می‌دهد که به مویرگ‌های بینی فشار بیاید. بیشتر اوقات زنان آن را به خشکی مخاط بینی و حساسیت مربوط می‌دانند.

4. تپش قلب

تپش قلب نیز ممکن است یکی از نشانه‌های فشار خون بالا باشد. تپش قلب به دلیل نامنظم بودن ضربان قلب است. بسیاری از زنان تپش قلب را به دلیل استرس می‌دانند.