nakhon-ziba-580x409

یکی ازمهم ترین دلیل بوجود آمدن ناخن‌های زرد باکتری های قارچی است. با بدتر شدن اوضاع باکتری بستر ناخن امکان دارد به عقب برده  شود و ناخن‌ها کلفت شده و فرو ریخته شود.

 

در مواردکمیاب، ناخن‌های زرد می‌تواند علائم یک ناخوشی جدی مانند بیماری تیروئید شدید، بیماری ریه، دیابت یا پسوریازیس باشد.

روغن درخت چای

برای اینکه ناخن‌هایتان در بلند مدت سالم و تمیز بنظر برسند، از این ضد عفونی کننده‌ی طبیعی روی ناخن‌ها و پایه‌ی ناخن‌هایتان استفاده نمایید، که می‌تواند پس از استفاده‌ی عادی به مدت دو تا سه ماه، زردی ناخن و حتی عفونت آنرا برطرف کند.

 

استفاده از این روغن حتی می‌تواند ناخن‌های شما را از زرد شدن برای نخستین بار نیز جلوگیری کند.

 

 

جوش شیرین

الیزابت گارسیا، متخصص زیبایی، پیشنهاد می‌کند که جوش شیرین را با کمی‌آب مخلوط نمایید – ماده‌ی خمیر شکلی بدست می‌آید – ناخن‌هایتان را چند دقیقه‌ای در آن فرو ببرید. دقیقا به همان شکل که جوش شیرین می‌‌تواند لکه‌های سینک ظرف شوییتان را از بین ببرد، خواهد توانست ناخن‌های شما را هم از رنگ زردی که گرفته اند خارج کند!

 

آبلیمو

گارسیا توصیه می‌کند که بعنوان یک راه درمانی طبیعی واقعی، یک لیموترش را برش بزنید و ناخن انگشتانتان را به آن بچسبانید. اسید درون این میوه، میتواند بطور طبیعی ناخن‌های شما را سفید کند.

 

گاهی زرد شدن رنگ ناخن‌ها به دلیل کمبود روی در بدن شماست.استفاده از قرص‌های مکمل روی و جبران این ماده معدنی در بدن شما باعث از بین رفتن لکه‌های زرد روی ناخنتان می‌شود که البته بهتر است با تجویز پزشک مصرف شود.