Top-Extremely-Bizarre-Phobias

افکار مثبت می تواند باعث  تغییرات مثبت زیادی در زندگی تان شود. داشتن دیدگاه  مثبت می تواند برای سلامتی جسمی و روانی تان منفعت داشته باشد. ولی بعضی وقتها, شرایط خاص در زندگی بوجود می آید که سبب می شود داشتن دیدگاهمثبت برای شما مشکل شود. گام گذاشتن  برای افکار مثبت بسیار شبیه به فبینش ثانوی  ما شده است و با این کار سود بسیاری از آنرا درو خواهیم کرد. در ادامه برای اینکه افکارمثبت برایتان ساده تر بشود مطالبی بیان شده است.

1. با افراد مثبت وقت صرف کنید

اگر خودتان را مدام با افرادی که از زندگی شان شاکی هستند احاطه کنید, منفی نگری آنها باحتمال زیاد باعث فرسایش شما می شود. صرف وقت با دوستان و اعضای خانواده مثبت نگر این احتمال را که عادت مثبت نگری آنها جزئی از عادت شما بشود را بالاتر می برد. وقتیکه با افراد مثبت احاطه شده اید , منفی نگری خیلی برایتان دشوار تر خواهد شد.

2. مسئولیت رفتارهایتان را بپذیرید

وقتی با مسائل و مشکلات در زندگی تان روبرو می شوید, نقش قربانی را بازی نکنید. نقش خودتان را در این موقعیت بدانید و مسئولیت رفتارهایتان را بپذیرید. پذیرفتن مسئولیت می کمک کند تا از اشتباهات تان درس بگیرید و از اینکه دیگران را ناجوانمردانه سرزنش کنید دست بردارید.

3. به جامعه کمک کنید

یکی از بهترین راهها برای اینکه نسبت به داشته هایتان حس خوبی داشته باشید این است که, بروی چیزهایی که می خواهید بدهید تمرکز کنید. در برخی کارها داوطلب بشوید و به جامعه خدمت کنید. کمک به دیگران می تواند دیدگاه جدیدی را نسبت به جهان به شما ببخشد و می تواند شما را در تفکر مثبت کمک کند.

4. مطالب الهام بخش و مثبت مطالعه کنید

هر روز برای مطالعه مطالبی که تفکر مثبت را ترویج می کنند وقت بگذارید. کتاب های مقدس, یادداشت های معنوی, یا نقل قول های الهام بخش را که کمک می کند به شما بروی چیزهایی که در زندگی برایتان مهم است تمرکز کنید را مطالعه کنید.

5. افکار منفی را شناسایی و تعویض کنید

اگر گرفتار افکار منفی هستید در تفکر مثبت موفق نخواهید بود. یاد بگیرید افکاری که بیش از حد منفی هستند را شناسایی و تعویض کنید. اغلب, افکاری که شامل کلماتی مانند “همیشه” و “هرگز” هستند سیگنالی درستی ارسال نمی کنند.

اگر متوجه شدید که اینگونه دارید با خودتان فکر می کنید, “من همیشه به همه چیز گند می زنم,” آنرا با چیز واقعی تر ی مانند, “من برخی اوقات اشتباه می کنم اما از آن درس می گیرم” تعویض کنید. هیچ لزومی ندارد افکارتان به طرز غیر واقع بینانه ای مثبت باشد, بلکه در عوض, افکارتان را به واقعیت نزدیکتر کنید.

6. هدفگذاری کنید و بروی اهدافتان کار کنید

وقتی هدفی دارید که برویش کار کنید, مواجه شدن با موانع و مشکلات و مثبت بودن برایتان آسانتر می شود. وقتی با مشکلی در طی مسیر برخورد می کنید اهداف به شما انگیزه کافی برای مواجه شدن با آن مشکل را می دهند. بدون داشتن اهداف مثبت, تصمیم گیری و ارزیابی پیشرفت سخت تر می شود. (برای هدفگذاری صحیح در زندگی می توانید از مجموعه نرم افزاری کاملا رایگان غول چراغ شخصی خودتان استفاده کنید.)

7. پیامدهای منفی را در نظر بگیرید

مجالی را صرف فکر کردن در مورد عواقب ناشی از تفکر منفی بدهید. اغلب, تفکر منفی می تواند به پیشگویی تاثیر گذار تبدیل شود. برای مثال, فردی که با خودش فکر می کند, “در این مصاحبه شغلی پذیرفته نمی شوم,” ممکن است که تلاش کمتری را در جهت آن مصاحبه انجام دهد. در نتیجه, شانس بدست آوردن آن کار را کاهش می دهد.

لیستی از تمام راههایی که تفکر منفی توانسته بروی زندگی تان تاثیر بگذارد ایجاد کنید. اینکار به احتمال قوی رفتار تان، روابط تان را، و احساسات تان را تحت تاثیر قرار می دهد. سپس, لیستی از تمام راههایی که تفکر مثبت توانسته در زندگی تان مفید واقع شود را تهیه کنید.

8. از دیگران تعریف کنید

دنبال بهانه ای برای تعریف کردن از دیگران باشید. در تعریف و تمجید از دیگران حقیقت را بگویید, اما مکراا این کار را بکنید. اینکار کمک می کند تا با دید خوبی به دیگران نگاه کنید.

9. لیست سپاسگزاری روزانه تهیه کنید

اگر شروع کنید به نگهداری لیست سپاسگزاری روزانه, متوجه این می شوید که تا چه اندازه می توانید بابت چیزهای مختلف خدا را شاکر باشید. اینکار می تواند به شما کمک کند تا بجای اینکه مدام بروی چیزهای منفی که در زندگی روزمره تان پیش می آید تمرکز کنید, بروی چیزهای مثبت در زندگی تان تمرکز کنید. ابراز قدردانی باعث می شود تفکر مثبت بیشتر تبدیل به عادت مثبتی در شما بشود.

10. مراقب خودتان باشید

خوب از خودتان مراقبت کنید, با اینکار به تفکر مثبت مجهزتر می شوید. باندازه کافی استراحت و تمرین کنید و بخوبی مدیریت کردن استرس هایتان را تمرین کنید. مراقبت از سلامتی جسمی و روانی تان باعث می شود انرژی بیشتری برای تفکر مثبت داشته باشید.