bayadhaye-zibaee

جعبه های زیبا و وعده های گول زننده  محصولات، فقط   در مورد لوازم زیبایی نیستند. چه از داروخانه محله تان بخرید، یا از یک فروشگاه محصولات زیبایی، گزینه های موجود برای مو، آرایش، پوست، ناخن و محصولات بدن بی نهایت به نظر می رسند. به جای اینکه از تنوع محصولات نگران شوید یا اینکه هر چیزی که به عنوان “معجزه” به شما معرفی می کنند خریداری کنید، پنج موردی که در این چگونه به شما نشان می دهیم را رعایت کنید.

bayadhaye-zibaee-1

1-مو
چه موهایتان خوب یا متوسط باشد یا اینکه جنس آن ضخیم باشد، صاف، موج دار یا مجعد باشد، نرم کننده اولین چیزی است که باید داشته باشید. با استفاده از نرم کننده راحت تر می توانید به موهایتان حالت دهید و سلامت موهایتان را حفظ کنید.
نرم کننده رطوبتی که گاهی اوقات شامپو از موها می گیرد را به آن باز می گرداند. نرم کننده با نفوذ به داخل موها و مرطوب کردن آنها، باعث نرم تر شدن و قابل کنترل تر شدن موها می شود. نرم کننده همچنین موها را درخشان کرده و از در هم رفتن آنها جلوگیری کرده و باعث می شود راحت تر حالت بگیرند.
صرفنظر کردن از شامپو – به خصوص اگر موهای چربی داشته باشید- جالب به نظر نمی رسد، اما صرفنظر کردن از نرم کننده باعث شکسته شدن تار موها، کدر شدن آنها و کاهش حالت پذیری شان می شود. یک نوع نرم کننده مناسب موهایتان پیدا کنید و هر بار که به موهایتان شامپو می زنید از آن استفاده کنید. یک نرم کننده عمیق بخرید و یک بار در هفته از آن استفاده کنید تا موهای آسیب دیده تان ترمیم شود.

bayadhaye-zibaee-2

2-آرایش
بعضی خانم ها از حلقه های سیاه زیر چشم شان شکایت دارند. بعضی دیگر می خواهند لب های پر تری داشته باشند. آنهایی که از نعمت داشتن مژه های بلند برخوردار هستند، نمی توانند به خوبی از ریمل استفاده کنند. افرادی که پوستی بی عیب و نقص دارند، هرگز نیاز به کرم پودر برای زیر سازی پوست شان پیدا نمی کنند. آرایش می تواند به طرز چشم گیری ظاهرتان را به روز و تازه کند، اما محدود شدن به یک محصول می تواند مشکل باشد.
هر زنی از یک خط چشم تیره و غنی برخوردار است. اگر چه خط چشم سیاه می تواند برای بعضی رنگ پوست ها و با لباس هایی که هر روز می پوشید، بسیار زننده جلوه کند، رنگ قهوه ای روی تمام رنگ پوست ها جواب می دهد و برای تمام موقعیت ها مناسب است. ایده اصلی این است که چشمهایتان را بهتر نشان دهید. برای کسانی که مایل به تجربه های جدید هستند، رنگ نیلی، خاکستری تیره و سبز جنگلی هم انتخاب های خوبی است.
خانم ها از طریق چشمان شان خود را نشان می دهند. بنابراین اگر می توانید، با برجسته کردن چشمان تان به وسیله خط چشم، دیگران را به خودتان جلب کنید. با این کار تأکید را روی جایی از صورت تان که باید باشد، قرار می دهید.
خط چشم ها انواع مختلفی دارند. با بعضی از آنها می توان دنباله خط چشم را آسان تر کشید، در حالی که بعضی ها برای سیاه کردن دور چشم خوب هستند. به عنوان خط چشمی که هر روز می خواهید استفاده کنید، می توانید خط چشم ضد آب را امتحان کنید، یا اگر می خواهید کمی ولخرجی کنید، یک خط چشم مایع را که استفاده از آن آسان است امتحان کنید.
محصول دیگری که باید از آن استفاده کنید، کانسیلر است. اگر چه گفته می شود که بسیاری از مردم به صورت نادرستی از آن استفاده می کنند و تجربه بدی در مورد استفاده از آن دارند. این نکته را در نظر بگیرید که کانسیلر تنها برای حلقه های تیره زیر چشم، پوست ناهموار یا لکه ها نیست، بلکه برای همه خانم هایی است که می خواهند پوست شان روشن تر به نظر برسد. کانسیلر را روی تمام سطح پلک تان پخش کنید تا ناحیه دور چشم تان را روشن تر کنید، یا از آن برای لاغر نشان دادن صورت تان یا مبادی آداب نشان دادن ظاهرتان استفاده کنید.

bayadhaye-zibaee-3

3-پوست
بیشتر مردم برای مراقبت از پوست شان به سه مرحله عادت دارند: تمیز کردن، tone و مرطوب کردن. گفته می شود که جلوگیری از آسیب، باید مهم ترین گام در روال مراقبت از پوست باشد.
مهم ترین چیز، حفاظت در مقابل آفتاب با SPF است. برای داشتن پوستی سالم باید آن را در برابر نور خورشید محافظت کنید. اگر از SPF استفاده نکنید، مشکلات پوستی برایتان به وجود می آید و سپس مجبور می شوید که این مشکلات را رفع کنید. اما چرا از مشکل جلوگیری نکنید؟ پیشگیری از آسیب های پوستی بهتر از درمان آن است.
بسیاری از مرطوب کننده ها حاوی SPF هستند. اما بهتر است ابتدا از یک مرطوب کننده و سپس روی آن از کرم های ضد آفتاب با SPF حدود 50 – توصیه می شود کمتر از 30 نباشد- استفاده کنید. بسیاری از مردم تنها سعی می کنند صورت شان را در برابر آفتاب محافظت کنند. اما اگر فعالیت خارج از منزل دارید، روی همه قسمت های بدن تان که در معرض نور خورشید است مانند روی دستها، کرم ضد آفتاب بمالید.
به دنبال کرم هایی باشید که نه تنها برای نوع پوست تان مناسب است ( فرمول بسیار سبکی برای پوست های چرب و نوع غلیظ تری برای پوست های خشک وجود دارد) بلکه طیف گسترده ایUVA) و UVB) برای حفاظت از آفتاب سوختگی فراهم بیاورد و در عین حال حداقل مواد شیمیایی هم در آن استفاده شده باشد. موادی مانند روی یا تیتانیوم در طبیعت وجود دارند که به کاهش قرار گرفتن در معرض UVA کمک می کنند.
در خط بعدی مراقبت از پوست تان چه چیزی قرار دارد؟ آب رسانی به پوست با یک کرم مرطوب کننده مناسب نوع پوست تان.

bayadhaye-zibaee-4

4-ناخن
داشتن ناخن هایی تمیز و شسته و رفته مهم است؛ به ویژه در اولین برخورد. به طور معمول با سوهان کشیدن به ناخن ها، می توانید آنها را زیبا نشان دهید. ناخن های سالم، پایه و اساس یک مانیکور خوب هستند. بنابراین از روغنهای مخصوص ناخن به عنوان بخشی از برنامه مراقبت از ناخن تان، به صورت روزانه استفاده کنید تا به رشد و حفظ زیبایی ناخن ها کمک کنید.
این روغن ها باعث آب رسانی به پوست و ناخن هایتان می شود. حتی اگر نمی خواهید ناخن هایتان را مانیکور کنید، هر روز به آنها روغن بزنید.
همه نمی توانند یا نمی خواهند برای مانیکور کردن ناخن هایشان وقت بگذارند، اما روغن می تواند ظاهر ناخن ها را تازه نگه دارد. این مسئله اثبات شده است.
توصیه می شود که قبل از رفتن به رختخواب، به ناخنهایتان روغن بزنید تا روغن زمان کافی برای تأثیر روی ناخن هایتان را داشته باشد.

bayadhaye-zibaee-5

5-بدن
برای اینکه پوست بدن تان را انعطاف پذیر و نرم و مرطوب نگه دارید، استفاده از لوسیون یا روغن بدن باید کار هر روزتان باشد. برای بهره مندی حداکثر، مقدار فراوانی لوسیون را بلافاصله بعد از حمام – در حالی که پوست تان هنوز کمی مرطوب است – استفاده کنید.
بعضی ها دوست دارند به جای لوسیون از روغن استفاده کنند؛ به این دلیل که احساس می کنند روغن با سرعت بیشتری جذب می شود. این موضوع واقعاً بستگی به ترجیح هر شخص دارد؛ پوست، هر چیزی که روی آن بمالید را جذب می کند.

منبع-http://phow.ir