15

همانطور که در مطالب قبل اشاره کردیم ، افراد خواه ناخواه گاهی اوقات با برخی از رفتار ها ، شخصیت درونی خود را برملا می سازند. رنگ لباس یکی از مسائلی است که به کمک آن می توان شخصیت افراد را تا حدود زیادی تشخیص داد.

نیازی به معرفی نیست. کافی است نگاهی به لباس های شما بیندازند تا ریز و درشت شخصیت تان را کشف کنند. همین نگاه کافی است تا بفهمند امروز چه حال و هوایی دارید و از چه موضعی وارد میدان شده اید. نه اینکه آنها قدرت فضایی یا هوش خارق العاده ای داشته باشند،نه! قدرت کشف شخصیت تان را رنگ ها به آنها می دهند. رنگ ها می گویند که شما امروز شاد و امیدوار هستید یا اینکه برای جنگ آماده اید. اگر شما تا امروز از افشاگری رنگ ها بی خبر بوده اید، بهتر است کمی بیشتر با راز و رمز هایی که فاش می کنند آشنا شوید و خودتان هم توان تشخیص لایه های پنهان شخصیت دیگران را به دست بیاورید.

 

 

 

سیاه

 

مقتدر عجول در آرزوی تناسب اندام

 

سیاه رنگ قدرت و اقتدار است؛ رنگی که فرهیخته ها و آدم های محکم سراغش می روند. این رنگ می تواند نماد هوش هم باشد، پس احتمالا به همین دلیل است که اغلب لباس های فارغ التحصیلی سیاه رنگ هستند. اما از سوی دیگر، سیاه رنگ مرگ و عزاداری است و باید گفت که این سیاه پوشان مقتدر و جدی را نمی توان آدم های شادی به حساب آورد.

 

 

خاکستری

 

فرهیخته و با کمالات با اعتماد به نفس عاشق نوستالژی

 

 

 

خاکستری دوست ها گروه دیگری از روشنفکر ها هستند. روشنفکر های بااعتماد به نفسی که کمی بیشتر از دیگران در دنیای خود غرق هستند و با عقاید شان دست و پنجه نرم می کنند. آنها عاشق یاد گرفتن هستند و اجازه هم نمی دهند که کسی به عقاید محکمشان حمله کند. خاکستری پوش ها همیشه کمی بیشتر از سن واقعی شان می دانند و به آن سبک زندگی می کنند.

 

 

سفید

 

روشنفکر مرتب و تمیز ساده

 

 

 

سفیدپوش ها اهل معنویت هستند. آنها دوست دارند زندگی شان را با صداقت و سادگی پیش ببرند و در آرزوی یک دنیای بی عیب و نقص و سرشار از مهربانی هستند. آنها آدم های دقیق و مرتبی هستند که حتی نمی گذارند یک لکه کوچک، سفیدی دنیایشان را آلوده کند. این افراد دنیای ذهنی جالب و قابل احترامی دارند و به عقاید دیگران هم احترام می گذارند.

 

 

قرمز

 

مهاجم و بداخلاق پر از انرژی حساس

 

 

می خواهید آدم های دور و برتان را هیجان دزه کنید و توجه ها را به خود جلب کنید؟ پس قرمز بپوشید! به همین دلیل است که رنگ چراغ توقف راهنمایی، قرمز است چون هیچ رنگی به اندازه سرخ نمی تواند چشم ها را به خود متوجه کند. این رنگ سرشار از انرژی، سمبل زندگی است. اما با تمام خوبی هایش، کمی خشم را هم در خود دارد. پس اگر می خواهید یک پرانرژی مهربان باشید، زیاد سراغش نروید.

 

 

زرد

 

پرانرژی اهل تمرکز راحت و شوخ طبع

 

 

زرد رنگ شادی است؛ رنگی که روانشناسان توصیه می کنند افراد افسرده خود را با آن درمان کنند. البته این رنگ پر از هیجان و حرکت هم هست و به همین دلیل است که نباید اتاق کودکان بیش فعال را غرق در آن کرد. زردپوش ها آدم های خلاقی هستند. آنها قدر زندگی را خوب می دانند و آدم های اجتماعی ای به شمار می آیند.

 

 

سبز

 

دوست همه آرام اما پرانرژی ثروتمند

 

 

 

پول و طبیعت! ۲ عنصر اصلی ای که اداره جهان را برعهده دارد، در این رنگ نهفته است. سبک آرامش سبزپوشان کمی با آبی پوشان فرق می کند. آنها آرامشی همراه با سخاوت و دلبازی دارند و خیلی راحت می توانند غصه هایتان را از شما بگیرند. سبزپوش ها زندگی متعادلی دارند و هرگز با افراط و تفریط، آرامش خود و دیگران را برهم نمی زنند.

 

 

آبی

 

دل دریایی وفادارواهل سازش باطراوت

 

 

آسمان، دریا، آب. هرچه این رنگ را در خود دارد، سرشار از آرامش است و به همین دلیل آبی پسندان هم آدم های آرامی هستند. البته در بعضی موارد، آنها از فرط آرامش به آدم هایی سرد شبیه می شوند. محققان می گویند که آدم ها وقتی آبی می پوشند، فعال تر و خلاق تر می شوند. شما می توانید به یک آبی پوش اعتماد کنید و به چنین آدم متینی، نه تنها در کار بلکه در زندگی تان هم تکیه کنید.

 

 

بنفش

 

اهل تجملات بی خیال پول فرهیخته و رمانتیک

 

 

 

بنفش را فرهیخته ها می پوشند، زیرا رنگ عقل و خرد است. آنها آدم های خوش قول و وفاداری هستند که با کمک توانایی های شان می توانند زندگی مرفهی را برای خود رقم بزنند. بنفش پوش ها آدم هایی عاطفی هستند و به جزئیات زندگی اهمیت زیادی می دهند. گفتیم که آنها در کسب درآمد مشکلی ندارند و باید بگوییم که عاشق تجملات و زندگی لوکس هستند.

 

 

قهوه ای

 

سفت و سخت قابل اعتماد اصیل و با ثبات

 

 

 

قهوه ای پوش ها آدم های مقتدر و باثباتی هستند که می توانند برای کوچک ترین بخش های زندگی شان برنامه ریزی کنند. اگر می خواهید عقیده یک قهوه ای پوش را تغییر دهید، باید بگوییم که راه طولانی ای در پیش دارید، زیرا آنها باور هایشان را بیشتر از هر فرد دیگری جدی می گیرند اما در مقابل، شما می توانید مطمئن باشید که آنها هر روز رنگ عوض نمی کنند و سرتان را کلاه نمی گذارند.