خ

انگیزه چیزی است که بایستی به طور منظم انجام  شود. علاوه بر این، نمی توانید انگیزه خود را همیشه به حداکثر برسانید. می توانید؟ خب، معلوم است که می توانید. تنها کمی خوش بینی لازم است، مقدار زیادی نظم و انضباط و یک تشویق کوچک برای شروع. در اینجا 20 روش به شما ارائه می شود که با آن می توانید سطح انگیزه خود را همیشه بالا نگه دارید:

1. مجله زندگی تان را درست کنید.

مجله زندگی پرونده ای حاوی اهداف زندگی، خواسته ها و رویاهای شماست. آنچه آن را از یک تابلو تجسم متفاوت می کند این است که مراحلی که شما برای رسیدن به رویاهای خود طی می کنید را در بر دارد. تابلو تجسمی کلیشه ای است-تنها به شما یاد آوری می کند که چه می خواهید. مجله زندگی، از سوی دیگر، به شما نشان می دهد که شما به منظور رسیدن به آنچه در زندگی می خواهید چه کاری انجام می دهید.

2. ساعات اوج بازدهی تان را بیابید و از آنها استفاده کنید.

برخی از مقالات به شما می گویند که زود بیدار شوید-اما شاید شما در واقع یک جغد شب باشید و در شب بهتر کار کنید. به جای منطبق شدن با قوانین متداول، به بهره وری خود فکر کنید و انگیزه تان را افزایش دهید و ببینید که چه زمانی از روز بهتر کار می کنید.

3. هر روزتان را با یک عبارت قدرتمند شروع کنید.

زندگی تان را هدر ندهید-با هدف زندگی کنید و به عبارت قدرتمند خود توجه کنید. عبارت باید چیزی احساسی، چیزی ضروری و چیزی باشد که با شنیدن آن بلافاصله از جای خود بلند شوید. بنابراین، تنها نقل قول ها را راجع به انگیزه نخوانید. سرود خود را بسازید.

4. دوش بگیرید.

طوری که با خودتان رفتار می کنید طوری است که با بقیه روزتان رفتار خواهید کرد. اگر زحمت دوش گرفتن به خود نمی دهید، چگونه فکر می کنید می توانید زحمت دنبال کردن رویاهای زندگی را به خود بدهید؟

5. یاد بگیرید انرژی را سازماندهی کنید، نه زمان را.

زمان محدود است–شما نمی توانید زمان را سازماندهی کنید چرا که نمی توانید طوری که در طول روز توزیع شده است را کنترل کنید، درست است؟ در عوض، انرژی خود را سازماندهی کنید, انگیزه خود را افزایش دهید. شما انرژی خود را اداره می کنید، بنابراین آن را به کارهایی که قابل انجام هستند اختصاص دهید.

6. به یاد داشته باشید که استراحت کردن ضروری است.

شما نمی توانید برای پنج ساعت متوالی کار کنید! استراحت کنید تا سطح انگیزه تان پایین نیاید. به ازای هر ساعت کار ده دقیقه استراحت کنید.

7. کار خود را به کارهای کوچک تقسیم کنید.

اگر به کارهای بزرگ و به ظاهر غیر ممکن فکر می کنید خیلی آسان تمام انگیزه خود را از بین می برید. به جای غرق شدن در این افکار، بلند شوید و وظایف خود را به کار های کوچک تر تقسیم کنید. اینطوری با یک به یک انجام دادن کارها بدون شکست احساس موفقیت می کنید.

8. از یکی شروع کنید.

از شر نگرانی خلاص شوید! اگر به کاری فکر می کنید بهتر است آن را شروع کنید. نگران نوشتن یک کتاب هستید؟ با صفحه اول شروع کنید. نگران ورزش کردن هستید؟ با یک تمرین ورزشی شروع کنید. نگران تکمیل یک مقاله هستید؟ با یک پاراگراف شروع کنید! خیلی زود، انگیزه تان برای ادامه کار زیاد می شود.

9. کتاب های ایجاد انگیزه را هر هفته بخوانید.

انگیزه شما نیاز به تجدید دارد—اجازه ندهید که از بین برود. این کتاب ها به شما کمک می کنند که انگیزه لازم برای رسیدن به اهداف زندگی تان را بدست آورید.

10. مجله موفقیت داشته باشید.

هر هفته، کاری که انجام داده اید و شما را هیجان زده و با انگیزه کرده بنویسید. می تواند چیزی ساده، مانند پاسخ دادن به یک ایمیل واقعا طولانی باشد، و یا چیزی بزرگ، مثل دعوت شدن برای سخنرانی در یک سمینار. هر آن چیز که برایتان مهم است بنویسید.

11. حداقل یک بار در هفته به مذاکرات الهام بخش گوش کنید.

شما می توانید این کار را در حالی که در حال انجام وظایفی که نیاز به تمرکز زیاد ندارد بکنید. لازم نیست زیاد روی آن تمرکز کنید. آن را پخش کنید و ایمیل های خود را بخوانید، قبض هایتان را پرداخت کنید و یا دفترکارتان را تمیز کنید.

12. زیاد جنب و جوش داشته باشید!

انگیزه تان را با تحرک داشتن زیاد کنید و بگذارید بدنتان هورمون های شادی آور ترشح کند. لازم نیست به باشگاه ورزشی فانتزی و گران بروید. در اطراف محله تان بدوید و ورزش های ساده در خانه انجام دهید تا معجزه آن را در انگیزه خود ببینید.

13. مداوم به خودتان یادآوری کنید که چرا کاری را انجام می دهید.

اهدافتان را به خود یادآوری کنید. برای برخی افراد، تهدید مانند “اگر شما این کار را نکنید، در آینده ورشکسته و بدبخت می شوید” می تواند کارساز باشد. برای دیگران، چیزهای مثبت مانند “این کار را بکنید که انسان های دیگر زندگی بهتری به خاطر شما داشته باشند” کمک می کند.

14. هر روز به خود بی انگیزه تان یک پیام ارسال کنید.

هنگامی که با انگیزه هستید، برنامه ریزی کنید, به طور منظم به خودتان پیام ارسال کنید. می تواند یک ایمیل و یا یک پیام متنی باشد. شما حتی می توانید یک دفتر ویژه ای برای این کار داشته باشید. این پیام می تواند چیزی شبیه به این باشد: “لیان عزیز، شما در حال خواندن این متن هستید چون با انگیزه نیستید. می دانم، خیلی سخت است، درست است؟ به همین دلیل می خواهم بهت کمک کنم! یک جا ننشین. بلند شو. حالا، لپ تاپ تو باز کن. فقط بازش کن! مجله زندگی خودت رو می بینی؟ روش کلیک کن و چند خط شو بخون. فقط کلیک می کنی ، خیلی سخت که نیست؟ بخون و ببین بعدش چه احساسی می کنی. بله، قابلی نداشت. حالا برو، و یک کاری که به درد زندگی ات بخوره انجام بده!”

15. روی پیشرفت تمرکز کنید، نه کمال.

گاهی دیدن آنچه که پیش روی شماست خسته کننده به نظر می رسد. به جای نگاه به جلو، نگاهی به عقب بیندازید و آنچه انجام داده اید را ببینید و بگذارید کارها جریان پیدا کند.

16. مسئولیت پذیر باشید.

هدفتان را به همه بگویید. به همه در مورد آن ایمیل بزنید. روی فیس بوک بنویسید. یک وبلاگ در مورد آن بنویسید. اجازه دهید مردم بدانند شما چه هدفی دارید.

17. از این که گاهی وابسته به دیگران باشید نترسید.

هنگامی که وضعتان خوب نیست، با دوستان خود صحبت کنید. به آنهایی که اعتماد دارید بگویید. تمام این بار را تنهایی به دوش نکشید. انسان به دلیلی یک موجود اجتماعی است.

18. درک کنید که نیازهای شما اولویت های شما هستند.

باید احساس کنید که دارید موفق می شوید. باید کار خود را تمام کنید. باید روی علاقه تان کار کنید. اگر همه این چیزها را می دانید، این واقعیت را درک می کنید که شما نیاز دارید که برای اهداف خود تلاش کنید تا خوشحال باشید، درست است؟

19. حسی از ضرورت ایجاد کنید.

20000 قانون صبح را می دانید؟ اگر 30 تا یا بیشتر از آن ها را می دانید، تقریبا 20000 تای دیگر مانده است که خوب زندگی کنید. سعی کنید یک شمارنده خودکار در کنار تخت خود قرار دهید. شما که نمی خواهید هر روز را بدون انجام کاری مفید بگزرانید، می خواهید؟

20. اگر همه این ها جواب نداد، به این فکر کنید که دارید کاری را اشتباه انجام می دهید.

آیا می توانید عواقب ناشی از انجام ندادن وظیفه تان را قبول کنید؟ اگر نمی توانید، شروع کنید. اگر می توانید، بار دیگر از خود بپرسید و صادقانه پاسخ دهید. با انگیزه باشید. همین امروز شروع کنید. فردا ممکن است خیلی دیر شده باشد.