orbabycenter

از جراحی لیپوساکشن چه میزان اطلاع دارید این روش برداشتن چربی از بدن چه عوارضی به همراه دارد کسانی که با این عمل چربی های اضافه بدن خود را برداشته اند دچار چه عوارضی شده اند آیا این روش واقعا تاثیرگذار است و باعث لاغری و تناسب اندام ما خواهد شد ؟افتادگی پوست پس از استفاده از این روش چگونه صورت میپذیردقبل و بعد از عمل چه تغییراتی در بدن این افراد مشاهده می شود با توجه به تبلیغات فراوانی که برای این روش زیبایی صورت میپذیرد می خواهیم واقعیت را از زبان افرادی که این عمل را انجام داده اند بشنویم.

لیپوساکشن حتی با فرکانس رادیویی نمی‌تواند به طور معجزه‌‌آسایی اندام‌های شما را به چیز فوق‌العاده‌ای تبدیل کند. اگر انتظارتان این است، پس احتمالا بعد از انجام این عمل ناامید خواهید شد.

آویوا پاز- همیشه از شکل بازوهایم متنفر بودم. از بیست سالگی، گوشت آویزان عضلات سه‌سرم به هیچ وجه جابه‌جا نشد و حتی با انجام ورزش‌های کاهش وزن هم تغییری در آنها رخ نداد. زمانی تلاش کردم تا از روش‌های چربی‌سوز غیرپیشرونده برای از بین بردن آنها استفاده کنم، اما هیچ تفاوتی در قبل و بعد از عکس‌ها مشاهده نشد. بعد شنیدم که روش جدیدی آمده که خیلی تأثیرگذار است: لیپوساکشن. در اینجا به نکات جالبی درباره تجربه خودم از این روش و تحقیقات انجام شده روی آن اشاره کرده‌ام.
شاید این روش، آنچه تصور می‌کنید نباشد
لیپوساکشن اصلی چربی زیادی را می‌مکد و از بین می‌برد، و این همان چیزی است که در ذهن دارید، درست است؟ این روش برای افراد جوانی که پوست کشسان داشته و ممکن است دوباره چربی در آنها ظاهر شود بسیار مناسب است. در حال حاضر برخی جراحان از روش فرکانس رادیویی استفاده می‌‌کنند که مورد تأیید سازمان غذا و دارو بوده و می‌توان آن را روی گردن، سینه‌ها، بازوها، شکم و زانو استفاده کرد. جراحان آن را همراه با لیپوساکشن به منظور پیشگیری از مشکلات افتادگی پوست بعد از برداشتن چربی انجام می‌دهند. در واقع در این روش، جراح یک سوند کوچک را به زیر پوست وارد می‌کند که بافت‌های مورد نظر را تا دمای مناسبی گرما داده و جراحت مختصری به آن وارد می‌کند که بدن را تحریک خواهد کرد تا به مرور کلاژن‌های جدید، سفت‌تر و صاف‌تری تولید کند. تغییرات جزئی بعد از ۶ تا ۸ هفته و تغییرات اصلی بعد از ۶ ماه خود را نشان خواهند داد. تحقیقات اولیه در این زمینه نشان می‌دهد که لیپوساکشن همراه با لیزر نسبت به لیپوساکشن سنتی، ۱۷ درصد بیشتر باعث از بین رفتن پوست می‌شود.
این روش واقعا روش مطمئنی است
ممکن است ایده فرستادن یک میله داغ به داخل بدن بسیار خطرناک به نظر بیاید، با این حال می‌توان اقداماتی در جهت پیشگیری از سوختگی انجام داد. نوکِ سوند در این روش دارای یک سنسور دمایی است و یک دوربین مادون قرمز هم دمای پوست را کنترل می‌کند، بنابراین پزشک می‌تواند بر آنچه داخل و خارج از بدن رخ می‌دهد نظارت داشته باشد. البته هر نوع ابزار قدرتمندی اگر در دست فرد ناشی و غیرمتخصصی قرار بگیرد می‌تواند با خطراتی همراه باشد، به همین خاطر باید سعی کنید که جراح پلاستیک‌تان کاملا در این زمینه متخصص باشد و حتما عکس‌هایی از نمونه‌های قبل و بعد از عمل را که انجام داده به شما نشان بدهد.
نمی‌توان گفت که این روش، یک روش درمانی در حد چشمه‌های آب‌معدنی است
اگر قرار بود این عمل را طی بیهوشی کامل انجام دهم، حتما به خواب عمیقی می‌رفتم، اما ترجیح دادم بیهوشی موضعی رویم انجام بگیرد. من یک قرص والیوم خوردم تا کمتر شدت عمل را حس کنم، اما تقریبا هوشیار بودم و خیلی چیزها را حس کردم از جمله سوزش سوزن تزریق که قرار بود داروی بی‌حسی را تزریق کند و احساس عجیب‌غریبی مانند این‌که انگار پشت بازوهایم دارد عین زیپ بسته می‌شود، درست مثل چمدانی پر از وسائل که قرار است زیپش را به زور ببندند.
انتظار بهبودی بعد از یک ماه
شما می‌توانید بلافاصله (یا لااقل بعد از آنکه اثر والیوم از بین رفت) سر کارتان بازگردید، اما ترجیحا سعی کنید به مدت یک ماه، تمرینات سخت و طاقت‌فرسا انجام ندهید. بعد از انجام هر نوع لیپوساکشن (اعم از سنتی، لیزری و یا با فرکانس رادیویی)  باید حداقل به مدت ۴۸ ساعت یک لباس فشرده مخصوص بپوشید، و این لباس می‌تواند بسته به میزان کبودی سایر نقاط بدن‌تان بلندتر هم باشد. مثلا خود من در اردیبهشت ماه این عمل را انجام دادم. بعد از یک ماه که دستکش‌های دراز می‌پوشیدم تا لکه‌های زرد و ارغوانی و کبود پوستم را بپوشاند، بازوهایم هم‌چنان کرخت بود و این مسئله من را دچار وحشت کرد (فکر می‌کردم عصب‌هایم مرده‌اند)، اما به مرور این ناحیه طی یک بازه ۶ تا ۸ هفته‌ای حس پیدا کرد. در واقع این کرختی به خاطر بافت‌های متورمی بود که میزان سیگنال‌دهی عصب‌های پوست را کم می‌کرد. بعد برآمدگی‌های رگه‌داری زیر پوستم حس کردم و فهمیدم که بافت‌های سرشار از مایعات در این ناحیه سبب بروز این حالت شده‌اند. آنها هم بعد از شش ماه خوب می‌شوند. می‌توانید از کمپرس‌های گرم استفاده کنید و محل مورد نظر را ماساژ دهید.
انتظاراتتان را تعدیل کنید
لیپوساکشن حتی با فرکانس رادیویی نمی‌تواند به طور معجزه‌‌آسایی اندام‌های شما را به چیز فوق‌العاده‌ای تبدیل کند. اگر انتظارتان این است، پس احتمالا بعد از انجام این عمل ناامید خواهید شد. با این حال، این عمل می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ درصد از چربی بدن را از بین ببرد که همین میزان برای من کافی بود تا چربی زیر بازوهایم از بین رفته و میزان برآمدگی بیرونی شانه‌هایم کم شود. تنها کافی‌ بود نگاهی به عکس‌های پیش از عملم بیاندازم تا متوجه شوم عضلات این نواحی بعد از ۲ ماه چقدر بهتر شده است.الودکتر