50

در کل میوه جات فواید زیادی برای بدن دارند ، اما اگر بخواهیم به طور عمیق تر به بررسی این موضوع بپردازیم باید بگوییم که سیب یکی از میوه های پر خاصیت به شمار می رود ، چرا که در درمان بیماری های مختلف نقش بسزایی دارد.

سیب خواص زیادی برای سلامتی دارد. در این مبحث به ۱۳ خاصیت سیب می پردازیم.

 

۱. دندان های سفیدتر و سالم تر

 

سیب جایگزین مسواک زدن نمی شود، اما گازدن و جویدن سیب، ترشح بزاق در دهان شما بیشتر می کند و پوسیدگی دندان را با کاهش سطح باکتری ها کمتر می کند.

 

۲. از ابتلاء به آلزایمر جلوگیری می کند

 

یک تحقیق جدید روی موشها نشان می دهد که نوشیدن آب سیب از ابتلاء به آلزایمر جلوگیری کرده و با عوارض پیری مبارزه می کند.

 

۳. در مقابل پارکینسون از شما حفاظت می کند

 

تحقیقات نشان داده اشخاصی که میوه می خوردند و از دیگر غذاهای پر فیبر استفاده می کنند به میزانی معینی نسبت به ابتلاء به پارکینسون محفوظ هستند. این بیماری از تولید نوعی از سلول های مغزی جلوگیری می کنند. دانشمندان این خاصیت را ناشی از آنتی اکسیدان های موجود در سیب می دانند.

 

 

 

۴. از انواع سرطان ها جلوگیری می کند

 

دانشمندان انجمن سرطان آمریکا همچون دیگر دانشمندان موافقند که مصرف سیب میتواند ریسک ابتلاء به سرطان لوزالمعده را تا ۲۳ درصد کاهش دهد. محققین دانشگاه کورنل پی برده اند که ماده ای موجود در پوست سیب از رشد سلول های سرطانی در کبد، روده بزرگ و مغز جلوگیری می کند. تحقیقات قبلی نشان می دهد که مصرف آب سیب کامل به کاهش اندازه تومورهای پستان کمک می کند. در حالیکه انستیتو ملی سرطان آمریکا برای کاهش ریسک ابتلاء به سرطان دستگاه گوارش کل سیب را مصرف کنید.

 

۵. کاهش ریسک ابتلا به دیابت

 

زنانی که حداقل روزی یک سیب می خوردند ۲۸ درصد کمتر از کسانی که سیب نمی خورند، احتمال دارد به دیابت نوع دوم مبتلا شوند.

 

۶. کاهش کلسترول

 

فیبرهای قابل هضم موجود در سیب در روده با چربی ترکیب شده، که موجب کاهش سطح کلسترول می شود و به سلامتی شما کمک می کند.

 

۷. قلب سالم تری داشته باشید

 

تحقیقات گسترده ای نشان می دهد مصرف فیبرهای قابل هضم ساختن پلاک های کلسترول در شریانها را کندتر می کند. ترکیب فلنویک که در پوست سیب یافته می شود از جذب کلسترول در بدن جلوگیری می کند. وقتی که چربی در شریانها رسوب کند موجب می شود جریان خون کمتری به قلب شما برسد و موجب بیماریهای عروقی می شود.

 

 

 

۸. جلوگیری از سنگ کیسه صفرا

 

سنگ کیسه صفرا از باقی ماندن کلسترول زیاد در کیسه صفرا به شکل مایع ایجاد می شود که پس از مدتی جامد می شود. این بیماری در افراد چاق شایع است. برای پیشگیری از سنگ کیسه صفرا پزشکان رژیم غذایی پرفیبر را توصیه می کنند.که هم به کاهش وزن وهم به کاهش کلسترول کمک می کند.

 

۹. درمان اسهال و یبوست

 

فیبرهای موجود درسیب می توانند به درمان اسهال یا یبوست شما کمک کنند.

 

۱۰. کنترل وزن بدن

 

بسیاری از بیماری ها به اضافه وزن مربوط می شود. مانند دیابت نوع دوم، بیماری قلبی، و… غذاهای پرفیبر کمک می کنند با جذب کمتر کالری احساس سیری کنید.

 

۱۱. سم زدایی از کبد

 

ما مرتباً سموم را جذب می کنیم خواه از طریق آب خواه از طریق غذا، کبد مسئولیت پاکسازی بدن از این سموم را دارد. خوشبختانه یکی از ساده ترین راه های سم زدای از کبد مصرف میوه جاتی مانند سیب است.

 

 

 

۱۲. تقویت سیستم ایمنی بدن

 

سیب سرخ حاوی آنتی اکسیدانی به اسم کرسدین است. پژوهش های جدید کشف کرده که این آنتی اکسیدان سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند به خصوص مواقعی که تحت فشار روحی هستید.

 

۱۳. جلوگیری از ابتلاء به آب مروارید

 

تحقیقات اخیر نشان می دهد، اشخاصی که رژیم غذایی شان غنی از میوه هایی سرشار از آنتی اکسیدان هاست مانند سیب، ۱۰ الی ۱۵ احتمال ابتلا به آب مروارید دارند.