1888665_670569556337131_2075895994_n

اطلاعاتی درباره چه اندازه مجازیم از قرص زیر زبانی استفاده کنیم و به چه شکلی را در سایت دکتر سلام بیان کرده ایم با ما همراه باشید .در هر یکربع تنها می توانید 3 قرص استفاده کنید

 

– بیمار باید در هنگام درد قفسه سینه بنشیند و قرص زیر زبانی را در زیر  زبان قرار دهد زیرا در وضعیت ایستاده باعث کاهش فشار خون می شود

– قرص باید به طور طبیعی حل شود و بلعیده نشود تا دارو به طور کامل حل شود . بیماری که دهانش خشک است قبل از مصرف قرص کمی آب بنوشد یا  دهان خود را خیس کند و قبل از حل شدن قرص زبان خود را حرکت ندهد.

در صورتی که پس از مصرف یک قرص درد کاهش نیافت میتوان به فاصله  هر پنج دقیقه تا سه قرص استفاده کرد و در صورت عدم بهبودی فورا به  نزدیکترین اورژانس مراجعه نماید .

– همیشه قرصهای زیر زبانی همراه داشته باشید .


درباره قرص زیرزبانی بوپرنورفین بخوانید


– قبل از حل شدن قرصهای زیر زبانی زبان را حرکت ندهد و آب دهان را فرو نبرد . اگر درد بیمار شدید است قرصها را با دندان خرد کند تا جذب دهانی  سریعتر شود.

– به محض اینکه درد کاملا تسکین یافت هر مقدار از قرص که در دهان مانده را بیرون بریزد و 15 تا 20 دقیقه جهت پیشگیری از سرگیجه یا غش استراحت  کند ( مخصوصا اگر سردرد دارد)

قرصهای زیر زبانی را میتوان جهت پیشگیری از دردهای آنژینی 5 تا 10  دقیقه قبل از انجام فعالیتهای سنگین بدنی مثل فعالیت جنسی یا بالا رفتن ازپله استفاده کرد . اثر دارو به مدت 30 تا 60 دقیقه ادامه می یابد .

– باید در صورت افزایش درد ، تکرار درد، افزایش مدت درد یا شدت درد به اورژانس مراجعه کرد.

– عوارض این قرصها شامل : گرگرفتگی ، سردرد ، کاهش فشار خون، طپش قلب ، احساس پری سر

– باید از فاسد نبودن دارو مطمئن باشید در صورتی که احساس سوزش روی  زبان ویا سردرد دارید قرصهای نیتروگلیسیرین سالم هستند برای بر طرف شدن  سردرد میتوان از قرص استامینوفن استفاده کرد .

– قرصهای نیتروگلیسیرین در اثر گرما ، رطوبت، هوا، نور و باگذشت زمان  اثر دارویی خود را از دست می دهند پس هر شش ماه یکبار باید این قرصها را تجدید کرد و این دارو باید در ظروف شیشه ای دربسته و تیره رنگ نگهداری شوند.

– نباید مصرف داروهای قلبی مخصوصا ترکیبات نیترات را به طور ناگهانی  قطع کرد.

 

منبع- دانشنامه سلامت