17

شاید جالب باشد که بدانید تغذیه ی شما نقش مستقیمی بر روی سلامتی و روحیه ی شما خواهد داشت. اگر قصد دارید رژیمی را انتخاب کنید و طبق آن شروع به کاهش وزن کنید. هیچگاه مصرف پروتئین را در آن رژیم غذایی از یاد نبرید.

اگر می خواهید رژیم بگیرید و لاغر شوید، پروتئین را فراموش نکنید. پروتئین به شما کمک می کند بین وعده های غذایی سیر باشید، سریع تر لاغر شوید و با سختی کمتری وزن کم کنید. برای مصرف پروتئین ها و گرفتن رژیم این راهنما را بخوانید…

 

تخم مرغ را فراموش نکن

 

وقتی صحبت از پروتئین می شود، اولین چیزی که به ذهن می رسد، گوشت است، اما تخم مرغ یکی از اصیل ترین پروتئین هاست که هم خاصیت های زیادی دارد و هم از گوشت مفیدتر است. یک تخم مرغ بزرگ ۷ گرم پروتئین و ۲ گرم چربی دارد. اگر می خواهید هیچ چربی ای به رژیم غذایی تان وارد نکنید، می توانید تنها سفیده تخم مرغ را بخورید. برای گنجاندن تخم مرغ در رژیم، می توانید آن را بپزید یا در یک ماهیتابه تفلون، بدون روغن، نیمرو کنید. اگر آن را با گوجه فرنگی، قارچ و انواع سبزیجات مخلوط کنید، املت خوشمزه ای دارید که نه تنها چاقتان نمی کند بلکه حتی به رژیم لاغری تان کمک می کند.

 

 

لوبیا را فراموش نکن

 

لوبیا هم مثل تخم مرغ، منبع غنی پروتئین است. لوبیای تازه، خاصیت بیشتری از خشک شده آن دارد. کافی است این دانه های کوچک را در آب بپزید و کمی نمک به آن اضافه کنید، به این ترتیب غذایی سرشار از خاصیت دارید که به رژیمتان هم کمک می کند.

 

 

فیله ها را فراموش نکن

 

فیله مرغ یا گوشت، تفاوتی نمی کند؛ این فیله ها را در ماهیتابه ای تفلون حرارت بدهید و بگذارید در آب خودشان بپزند یا به آنها ادویه بزنید و داخل فر بگذارید. به این ترتیب وعده غذایی سالمی دارید که حاوی پروتئین است و به شما کمک می کند لاغر شوید.

 

 

جوجه کباب بخورید

 

جوجه کباب های آماده موجود در مغازه ها را بخرید و در فریزر بگذارید. مواقعی که خیلی گرسنه هستید، دنبال غذایی چرب و خوشمزه می گردید، به جای خوردن این نوع غذاها، جوجه کباب های آماده را از فریزر بیرون بیاورید و داخل فر بگذارید یا کباب کنید. بعد از سیرشدن، از اینکه سراغ غذایی چرب و پرکالری نرفته اید، بسیار خوشحال می شوید.

 

 

حواستان به گوشت قرمز باشد

 

درست است که گوشت قرمز یکی از منابع سرشار پروتئین است، اما بیشتر از ۲ بار در هفته، از آن استفاده نکنید. تحقیقات نشان داده در زنانی که گوشت قرمز زیاد استفاده می کنند، طی ۹ سال، احتمال ابتلا به دیابت و خطرات حمله قلبی افزایش می یابد.

 

 

از سوسیس و کالباس دوری کنید

 

سوسیس و کالباس از گوشت قرمز ساخته می شوند، اما این خوراکی ها اصلا و ابدا ربطی به پروتئین ندارند و به همان اندازه گوشت قرمز در رژیم پروتئین به شما کمک می کنند. این محصولات به دلیل نشاسته ای که دارند، باعث به هم ریختن چرخه رژیم و چاقی می شوند.

 

تن ماهی را دریابید

 

تن ماهی ای که روغن آن کامل گرفته شده، منبع غنی پروتئین است. بیشتر از یک وعده در هفته می توانید از این غذا استفاده کنید. چون ماهی منبع سرشاری از امگا ۳ است و به سلامتتان کمک می کند. فقط خودتان را گول نزنید.

 

 

غذای دریایی بخورید

 

غذاهای دریایی منبع سرشاری از پروتئین هستند. دقیقا مثل گوشت قرمز یا مرغ، اما معمولا نادیده گرفته می شوند و افراد فراموش می کنند چطور می توانند با این خوراکی ها خودشان را سالم نگه دارند و در کم کردن وزن از آنها کمک بگیرند. فریزرتان را با ماهی و میگو پرکنید و برای خوردن غذا سراغ این بسته های غذایی بروید.

 

 

پنیر بخورید

 

از بین لبنیات، پنیر هم منبع پروتئین است. برای صبحانه پنیر کم چرب با کمی خیار و گوجه، سالاد خوشمزه ای می سازد که لاغری و سلامتتان را تضمین می کند.