zibaei-poost

آیا تاکنون یکی از آن زمانهایی که خودتان را در آینه نگاه کرده و از قیافه تان ترسیده اید را تجربه کرده‌اید؟ دلواپس نباشید، شما تنها نیستید!

مهم نیست چقدر پوست خوبی داشته باشید، چنین اتفاقی برای هر خانمی می‌افتد. با اینحال می‌توانید پوست زیبایی که در سر دارید را در ۲۴ ساعت بدست بیاورید!

رنگ رخسار شما، فشاری که در زندگی تحمل می‌کنید، چیزهایی که خورده‌اید، و شبی که تا دیروقت سپری کرده‌اید را منعکس می‌کند. اگر برنامه‌ی ما را دنبال کنید متوجه تغییرات محسوسی خواهید شد، تنها در یک روز!

ساعت ۱۰ شب:

یک خواب شبانه‌ی خوب را آغاز کنید. شاید تا بحال عبارت «خواب زیبایی» را شنیده باشید، این دقیقا همان چیزی است که احتیاج دارید. یک خواب خوب شبانه، نه تنها باعث خواهد شد عضلاتتان استراحت کند، بلکه به بدنتان فرصت خواهد داد تا خودش را ترمیم کند. این مرمت، پوستتان را نیز شامل می‌شود.

هنگامی که دارید هفت پادشاه را خواب می‌بینید، سلول‌های شما خودشان را تمیز می‌کنند و دوباره خودشان می‌سازند، بنابراین شما با درخشش جدیدی از خواب بر می‌خیزید.

ساعت ۶ تا ۶:۱۵ صبح:

حالا که یک خواب شبانه‌ی خوب را سپری کرده‌اید، زمان آرامی را برای خودتان در نظر بگیرید. از سکوت و آرامش صبح استفاده کرده و کمی تفکر و تمرکز کنید تا بدنتان از استرس خالی شود.

چه باور کنید چه نه، استرس می تواند برای پوستتان سنگین تمام شود. اگر زمان کوتاهی را به تنفس عمیق و آرامش دادن به روحتان در نظر بگیرید، پوستتان بابت این موضوع سپاسگزار شما خواهد بود.

ساعت ۷ تا ۷:۳۰ صبح:

دوشی بگیرید و از پوستتان لایه برداری کنید تا سلول های مرده‌ی پوستتان که مانع بنمایش در آمدن سطح درخشان پوست شما شده‌اند از بین برود.

لایه بردارها هر آلودگی را از بین برده و یک لایه‌ی جدید یا تازه و پر طراوت را برایتان باقی خواهند گذاشت. فراموش نکنید که پوستتان را تمیز و مرطوب کنید.

ساعت ۸ صبح:

یک صبحانه‌ی متعادل بخورید. یکی از مهم ترین چیزها برای داشتن پوستی زیبا این است که سالم غذا بخورید. از غذاهای خیلی شیرین خودداری کرده و در عوض چیزهایی مغذی بخورید. نظرتان درباره‌ی یک نیمرو بهمراه کمی سبزیجات و یک میوه در کنارش چیست؟ نه تنها بنظر خوشمزه میآید، بلکه برایتان مفید هم هست.

می‌توانید کمی طالبی هم بعنوان میوه مصرف کنید، چرا که به خلاصی از پوست خشک کمکتان می‌کند. یک لیوان آب پرتقال هم، پر از ویتامین سی است و به تولید کلاژن در پوست شما کمک میکند.

ساعت ۹ صبح:

وقتی به سر کار یا دانشگاه یا هر جایی می روید، ۲ لیوان آب سرد بنوشید. باید مطمئن باشید که در طول روز بدنتان هیدراته می‌ماند، بنابراین پوستتان می‌تواند صاف و نرم بماند.

ساعت ۱۰ صبح:

یک استراحت به خودتان بدهید و چند نفس عمیق بکشید. مقداری اکسیژن بیشتر به گردش خونتان کمک و پوستتان را زیبا خواهد کرد.

ساعت ۱۱ صبح:

از جایتان بلند شوید و کمی فعالیت فیزیکی داشته باشید، خونتان را به جریان بیندازید و عضلاتتان را تکان دهید تا گردش خونتان به خوبی صورت بگیرد. شاید متوجه شوید کمی گونه هایتان قرمز شده، این یک علامت خوب است!

ساعت ۱۲ ظهر:

۲ لیوان دیگر آب خنک بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند.

ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱ ظهر:

یک ناهار سالم بخورید. از غذاهای فراوری شده بپرهیزید، چرا که سرشار از سدیم اند و باعث خواهند شد نفخ کنید. یک سالاد پر اسفناج بهمراه پروتئین کم چرب انتخاب خیلی خوبی است.

ساعت ۳ بعد از ظهر:

بعد از ظهر یعنی زمانی که خسته و کوفته از کار هستید، خودتان را یک لیوان چای سبز مهمان کنید. در واقع شما به امثال شکر احتیاج ندارید، بلکه بدنتان ولع انرژی‌های طبیعی را دارد. چای سبز به پوستتان کمک خواهد کرد که ظاهر جوان بخود بگیرد.

اگر هم نیاز دارید تا چیزی بخورید، کمی زغال اخته یا بادام انتخاب‌هایی عالی هستند.

ساعت ۵ بعد از ظهر:

۲ لیوان آب دیگر بنوشید تا دوباره به بدنتان آبرسانی شود.

ساعت ۶ بعد از ظهر:

به فعالیتی مثل یوگا مشغول شوید. این کار باعث خواهد شد عضلاتتان به کار افتاده و کلاژن‌های پوستتان به کار خود ادامه دهند.

ساعت ۷ شب:

از یک شام متعادل لذت ببرید. کلم پیچ، کاهو و سایر سبزیجات، می توانند بدن شما را سم زدایی کرده و درخشش خاصی به پوست شما ببخشند.

ساعت ۸ شب:

خیلی جمع و جور، کمی به پوست صورتتان برسید. صورتتان را تمیز کرده و ماسک سم زدا استفاده کنید. حالا ماسک را بشویید، و دوباره صورتتان را مرطوب کنید.

ساعت ۹ شب:

۲ لیوان دیگر آب بنوشید و برای خوابی آرام آماده شوید.

منبع-http://sorkhabsefidab.com/