favayed-pesteh

یکی از آجیل هایی که فواید و خواص بسیار زیادی برای بدن دارد ، پسته نام دارد. خودن پسته برای همه ی افراد مفید است اما دختران نباید خوردن آن را فراموش کنند. این آجیل حاوی منابع بسیار غنی از پتاسیم و دیگر مواد معدنی است.

پسته در گروه مغزها و آجیل ها یکی از بهترین منابع پتاسیم محسوب می شود که میزان پتاسیم آن با این جثه کوچک برابر با پتاسیم پرتقال است. این دانه خوش آب و رنگ اگرچه جثه و اندازه کوچکی دارد اما خواص درمانی و غذایی آن به حدی زیاد است که می تواند ابتلا به بسیاری از بیماری ها را در بدن کنترل کند. اگر به سلامت خود اهمیت می دهید، اگر برایتان مهم است که پوست و مویی سالم داشته باشید بهتر است مصرف پسته را به برنامه هفتگی تان بگنجانید. 

 

 

برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش

 

یکی از قابلیت های درمانی پسته تاثیر آن بر چگونگی عملکرد دستگاه گوارش بدن است. از آنجا که پسته یکی از مغزهایی است که بیشترین مقدار فیبر را در خود دارد، می تواند علاوه بر بهبود هضم مواد غذایی به کاهش میزان کلسترول و قند خون کمک کند. افرادی که در طول هفته ۱۵ گرم پسته تازه می خورند می توانند از خواص درمانی پسته بهره مند شوند. تنها نکته مهم در مورد مصرف پسته آن است که نباید میزان مصرف آن در طول هفته بیشتر از ۱۸ گرم شود. چرا که مصرف بیش از اندازه پسته موجب افزایش میزان چربی و پروتئین خون می شود.

 

چرا دختران باید پسته بخورند

 

کم خونی رایج میان دختران و زنان بعد از سن بلوغ یکی از مواردی است که با گنجاندن پسته تازه به سبد غذایی این گروه قابل جبران است. دخترانی که در طول هفته به میزان لازم و استاندارد پسته مصرف می کنند می توانند به کنترل و پیشگیری از ابتلا به کم خونی کمک کنند. پسته از جمله دانه های مغزی است که علاوه بر آهن دارای ویتامین ۱B ، ۶B و E است که می تواند در کنار متعادل سازی اشتهای دختران در سن بلوغ به تقویت سلول های عصبی بدن نیز کمک کند.

 

معجون قوت

 

در برخی از متون طب سنتی از معجونی یاد شده که از ترکیب پسته، قند و هل تهیه می شود. در زمان های قدیم مادربزرگ ها برای زنانی که تازه وضع حمل کرده بودند این معجون را تهیه می کردند تا آنها با مصرف این معجون قوت پیدا کنند و سریع تر دوران نقاهت خود را به پایان برسانند. برای تهیه این معجون که می تواند در روزهای قاعدگی نیز به تقویت بنیه دختران کمک کند، پسته خام را با قند می کوبیدند و کمی هل به آن اضافه می کردند. مصرف این معجون به عنوان غذایی مفید می تواند در میان وعده های غذایی به افزایش توان و بنیه دختران و زنان کمک کند.

 

چگونه از پسته های خندان نگهداری کنیم

 

از دیدگاه طب سنتی مصرف آجیل و مغز ها و دانه های روغنی در شرایطی به مردم توصیه می شود که آجیل ها از کیفیت خوبی برخوردار باشند و به طور کلی شرایط زیر را داشته باشند:

 

بهترین روش برای نگهداری از آجیل مغز شده، این است که آن را درون فریزر نگهداری کنید تا از رشد قارچ آفلاتوکسین بر سطح دانه ها و مغزها پیشگیری کنید. مصرف این قارچ سرطان زاست و خانواده ها باید دقت زیادی در این زمینه داشته باشند.

 

آجیل خام بهترین انتخاب برای خرید مهمانی های شب عید است چرا که چربی ها و بعضی مواد مغذی موجود در آجیل مانند ویتامین های A و E محلول در چربی به وسیله بودادن یا افزایش نمک از دست می روند.

 

برای شناسایی آجیل خوب و باکیفیت راه هایی وجود دارد که ساده ترین و کاربردی ترین آن بررسی رنگ، بو و ظاهر آجیل است. مغز آجیل باید سفید یا به رنگ طبیعی خود باشد و آجیل بوی کهنگی ندهد.

 

نکته مهم

 

از مخلوط کردن آجیل با ماءالشعیر و نوشابه های مختلف پرهیز کنید. نوشیدن این خوراکی ها موجب ابتلا به نفخ و دل درد می شود.

 

مطمئن انتخاب کنید

 

اگر به سلامت اعضای خانواده به ویژه مادر و دختر خود اهمیت می​دهید به شما پیشنها می​کنیم مصرف پسته پستیژ را به میان وعده​های غذایی خود اضافه کنید.