sobhane

همیشه متخصصان و پزشکان تغذیه توصیه و تاکید خاصی بر روی خوردن صبحانه داشته اند. این وعده ی غذایی مهم ترین وعده در طول روز به حساب می اید ، خوردن یک صبحانه ی کامل و مناسب می تواند به برنامه کاهش وزن شما کمک کند.

هیچ وقت از هیچ وعده غذایی صرف نظر نکنید و یادتان باشد که حتماً صبحانه میل کنید، به خاطر این که اولین وعده غذایی بعد از چندین ساعت گرسنگی است و بدن برای شروع روز کاری خود نیاز به انرژی دارد. شما که نمی خواهید سلامتی تان به خاطر خوش اندام شدن به خطر بیفتد؟ پس هر کاری را با اصول صحیح آن انجام دهید. در این مطلب روشهای لاغری را با تکیه بر اصول صحیح صبحانه خوردن ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

 

حفظ تعادل

 

یک صبحانه کامل و خوب از پروتئین، میوه و دانه های کامل تشکیل می شود. این مواد غذایی ترکیب فوق العاده ای هستند که هم سالم بوده و هم این که اجازه نمی دهند تا چند ساعت بعد گرسنه تان شود. متأسفانه خیلی از ما یا از صبحانه صرف نظر می کنیم یا این که به خوردن کیک، کلوچه یا یک پیاله از غلات آماده صبحانه بسنده می کنیم. باید بدانید که این قبیل مواد غذایی سرشار از گلوسیدهایی (قند) هستند که به سرعت قند خون را بالا می برند و بعد از چند ساعت از صرف صبحانه باعث سقوط آزاد آن می شوند برای همین در به در دنبال خوراکی خواهید گشت. برای این که قند خونتان ثابت بماند و کمتر احساس دل ضعفه و گرسنگی داشته باشید بهتر است تعادل غذایی تان را رعایت کنید و برای صبحانه پروتئین، میوه و غلات کامل (نان کامل یا همان نان سبوس دار) میل کنید.

 

چای سبز میل کنید

 

چای سبز را چای سلامتی بدانید. علاوه بر این که این نوشیدنی خوشمزه خواص زیادی برای مراقبت از قلب نازنین تان دارد می تواند به خوش اندامی و لاغری هم کمک کند. نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می دهد که یک فنجان چای سبز سرعت کالری سوزی را بالا می برد و همچنین باعث می شود که بدن شما با شتاب بیشتر از چربی های مصرفی استفاده کند. اگر عادت دارید برای صبحانه قهوه میل کنید بهتر است چای سبز را جایگزین آن کرده و از خواص آن بیش از پیش استفاده کنید.

 

غلات خانگی تهیه کنید

 

غلات صبحانه ای که با مارک ها و طعم های مختلفی به فروش می رسند سرشار از قند و چربی می باشند. برای همین هم این قند و چربی اضافی به مرور در بدنتان جا خوش کرده و باعث چاقی می شود. برای همین بهتر است خودتان دست به کار شده و غلات صبحانه درست کنید. برای این کار دو فنجان بلغور جو دو سر را با یک فنجان میوه و دانه های خشک و همچنین کمی شکر قهوه ای مخلوط کنید. موادتان را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه در فر بگذارید و آن را داخل یک ظرف در بسته نگهداری کنید.

 

صبحانه کامل

 

مواد غذایی همیشگی صبحانه را فراموش کنید. چه کسی گفته است که برای صبحانه حتماً باید غلات، تخم مرغ، آب پرتقال و کیک های صبحانه را با هم میل کنید. یکی از منابع پروتئین مانند پنیر یا تخم مرغ انتخاب خوبی است. نان کامل به عنوان غلات بهترین گزینه است. همان صبحانه کلاسیک ایرانی خوب است. یعنی نان، پنیر، گردو و البته چای و ترجیحاً چای سبز. گاهی برای تنوع تخم مرغ میل کنید. در هر حال لازم نیست به بهانه داشتن یک صبحانه کامل همزمان چند منبع پروتئین به همراه کره، پنیر، مربا، خامه، عسل و غیره را با هم بخورید. حتی می توانید گاهی یک کاسه سوپ یا ماکارونی یا کوکوی کم چربی که از دیشب مانده است را هم به عنوان صبحانه میل کنید. یک ساندویچ حاوی سینه مرغ یا یک عدد سیب هم می تواند یک صبحانه کامل باشد. نیازی نیست حتماً یک کاسه بزرگ غلات صبحانه به همراه شیر پرچرب میل کنید.