beam1

در میان همه محصولات بهداشتی موجود در بازار، مسواک ها دامنه خیلی گسترده ای از گجت های محبوب را به خود اختصاص داده اند. اکنون شرکتی به اسمBeam Technologies با طراحی یک مسواک،  مانیتور کردن خصلتهای بهداشت دهان و دندان را برای هرشخص مهیا کرده است.
این مسواک به گونه ای طراحی شده که می تواند اطلاعات مربوط به زمان استفاده و همچنین مدت زمان هر بار مسواک زدن فرد را از طریق بلوتوث به اسمارت فون شخص ارسال کند. اپلیکیشن موجود بر روی اسمارت فون به بررسی این اطلاعات پرداخته و امکان مدیریت کمی و کیفی مسواک زدن فرد را فراهم می کند. اما نکته منفی این است که این یک مسواک موتور دار و با به اصطلاح برقی نیست و به کیفیت مسواک زدن شما کمکی نمی کند.

با دانستن این اطلاعات، هر فرد می تواند به تصحیح الگوی بهداشت دهان و دندان خود بپردازد. والدین نیز می توانند با خریداری این مسواک برای فرزندان خود، فرایند مسواک زدن آنها را نیز همانند دیگر رفتارهای شان به صورت نامحسوس کنترل کنند.

beam3

مسواک Beam نخستین مسواک هوشمند در دنیاست اما به صورت دستی استفاده می‌شود و می‌تواند عادت‌های بهداشتی شما را اعم از زمان استفاده و یا مدت زمان هر بار مسواک مانیتور (تجزیه و تحلیل) نماید و آن‌ها را از طریق بلوتوث به موبایل هوشمند شما گزارس دهد. این امر به آسانی در سه مرحله امکان پذیر است.
۱- مسواک زدن ( Brush)
۲- همگام کردن اطلاعات با موبایل (Sync)
۳- اکنون می‌توانید لبخند بزنید (Smile)!

 

روش استفاده از این سیستم و مسواک به ترتیب زیر است:
۱- اپلیکیشن (Aplication) رایگان Beam را روی موبایل خود نصب کنید و مسواک خود را قبل از اولین استفاده به کمک پروفایل کاربر به سیستم وصل کنید.
۲- مطابق معمول دندان‌های خود را مسواک بزنید لازم نیست که موبایل هوشمندتان همراه‌تان باشد. هنگامی که شروع به مسواک زدن می‌کنید چراغی که روی گردن مسواک نصب شده است شروع به روشن شدن می‌کند که بعد از ۲ دقیقه که از مسواک زدن گذشت و یا پس از مدت کوتاهی از توقف خاموش خواهد شد. آیا نیاز به کار دیگری هست؟ خیر فقط کافیست از تایمر ساخته شده روی مسواک در طول مسواک زدن استفاده کنید و در این مدت با گوش کردن به آهنگ دلخواه خود لذت ببرید!
۳- اکنون اطلاعات روی مسواک خود را با تلفن همراه خود، همگام (Sync) کنید. چنانچه ۲ بار در روز مسواک می‌زنید، اطلاعات ۴۹ بار مسواک زدن شما که حدودا مربوط به ۵/۳ هفته می‌شود، ثبت و ذخیره می‌شود.
۴- در این مرحله می‌توانید اطلاعات خود را مرور کنید و میزان پیشرفت خود را بسنجید.
۵- اکنون شما می‌توانید عادت‌های بهتری را پس از تجزیه و تحلیل عادت‌های قبلی بدست آورید و به نتایج فوق العاده‌ای برسید.

 

مزایای استفاده از مسواک Beam:
یکی از مزایای این مسواک، پی بردن به وضعیت مسواک زدن و کنترل بهداشتی دهان و دندان در کودکان توسط والدین است. از دیگر مزایای این روش می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:
۱- تجسم واقعی از روش مسواک زدن خود: همیشه اینکه تجسم مشخصی از زندگی خود داشته باشیم برایمان مفید بوده است. بنابراین همواره از وسائلی استفاده می‌کنیم که این کار را برایمان انجام دهد، مثلا بودجهٔ ماهیانه ما را مدیریت کند، لیستی از خواربار مورد نیاز ما تهیه کند، یا اینکه چک کند که Post آخر در face book چه تعداد like داشته است. این موضوع در مورد اطلاعات سلامتی ما نیز همین قدر اهمیت دارد. اینکه سریعا قادر باشیم رفتارهای مسواک زدن خود را از لحاظ کمی و کیفی تفسیر کنیم. می‌تواند باعث تغییرات مفیدی در این زمینه شود که مسلما به سلامت دهان و دندان ما کمک خواهد کرد.
۲- آگاهی: مسواک زدن دندان‌ها یکی از معمول‌ترین کارهای روزانه ما در رابطه با سلامتی و رعایت بهداشت است. رعایت بهداشت دهان نیز یکی از مهم‌ترین مسائل رعایت بهداشت شخصی است. چرا که تحقیقات زیادی در زمینهٔ ارتباط سلامت دهان با سلامت بدن انجام شده است. مسواک زدن نادرست عواقبی بیشتر از پوسیدن دندان‌ها دارد. بنابراین روش مسواک زدن با جایگزینی عادت‌های غلط با عادت‌های مناسب و درست، بسیار مفید خواهد بود.
۳- پاداش (جوایز): Beam تنها به جمع آوری اطلاعات اکتفا نمی‌کند، بلکه آن اطلاعات را در محیط‌های گوناگون قرار می‌دهد، جایی که باعث ایجاد انگیزه و تغییرات مثبت می‌شود. این مسواک از فرم مخصوصی به نام Kiip استفاده می‌کند تا افرادی را که در دنیا عادت‌های مناسب بهداشتی دارند، مورد تشویق قرار دهد و جوایز نرم افزاری در اختیار آن‌ها به عنوان پاداش قرار می‌دهد. بهترین کاری که برای نامزدی این جوایز می‌توانید انجام دهید این است که اهداف Beam در App مخصوص را با موفقیت کامل کنید. بی‌شک برای همه افراد، این جوایز انگیزه و چشم انداز خوبی خواهد بود.
۴- فوایدی برای دندان‌پزشکان: این وسیله مشکل دندان‌پزشکانی را که از توضیحات پیاپی و اضافی راجع به رعایت بهداشت خانگی تنفر دارند و یا بیمارانی که دیگر نمی‌خواهند این بحث‌ها را با دندان‌پزشکان داشته باشند، حل کرده است. شما از طریق این مسواک می‌توانید حتی عادت‌های بهداشتی خود را صادقانه برای دندان‌پزشکتان از طریق Emial و غیره گزارش کرده و فقط توصیه‌های مناسب و ضروری را بشنوید.

 

و اما نکته منفی در مورد این وسیله این است که این مسواک، موتور دار و یا به اصطلاح برقی نیست و به کیفیت مسواک زدن شما به خودی خود کمکی نمی‌کند.

 

این وسیله در رنگ‌های آبی و صورتی در ۲ سایز و با قیمت حدود ۵۰ دلار (۳ دلار برای یک برس اضافه) در دسترس قرار گرفته است. انرژی آن از طریق یک باتری شارژی (Allcaline Battery) که ۹۰ روز ماندگاری دارد، تامین می‌شود.

منبع-http://www.dandane.ir