annualhealthcheckup

همه بزرگسالان حتی اگر  سالم باشند باید  به پزشک گاه به گاه  مراجعه کنند، اطلاعات مربوط به سبک زندگی سالم  می تواند  به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند، و توصیه هایی برای تست های غربالگری سرطان با سن و جنس ارائه می شودهدف از بررسی سلامت کمک به پیدا کردن، جلوگیری یا کاهش اثر مسائل مربوط به سلامت است. جلوگیری از بیماری راحت تر از درمان است اگر چه برخی از چکاپ ها می تواند ناراحت کننده باشد، پزشک عمومی یا متخصص با یک بررسی روی شیوه زندگی، تاریخچه پزشکی و سابقه خانوادگی شما می تواند پیدا کند که آیا شما در معرض خطر بیماری هستید بررسی سلامت به طور کلی شامل به روز رسانی تاریخچه پزشکی و بررسی مسائل مربوط به سلامت فرد، انجام آزمایش در صورت نیاز، پیگیری هر گونه مشکلات، مشاوره و اطلاعات در مورد چگونگی بهبود سلامتی فرد می باشد.
احتمال ابتلا به بیماری های عروقی در برخی از افراد بیشتر از دیگران است بنابراین داشتن یک خلاصه پرونده شخصی و بررسی برخی از جزئیات کلیدی شخصی از جمله موارد زیل لازم است
سن – افراد مسن تر در معرض خطر هستند.
نژاد – برخی از گروه های قومی به عنوان مثال، آسیای جنوبی و آفریقایی کارائیبی در معرض خطر هستند.
وضعیت سیگار – افراد سیگاری در معرض خطر هستند.
سابقه خانوادگی – اگر سابقه این بیماری در خانواده شما وجود دارد پس شما در معرض خطر هستید.
فعالیت بدنی – افرادی که از لحاظ بدنی غیر فعال هستند در معرض خطر هستند.
استفاده از الکل – کسانیکه الکل زیاد می نوشند در معرض خطر هستند.

آزمایش های لازم برای چکاپ شخصی

علاوه بر بررسی هایی که توسط بهداشت حرفه ای انجام می شود انجام چند آزمایش معمول نیز لازم است
آزمایش کلسترول
کلسترول یک چربی حیاتی برای عملکرد مناسب بدن شما است دو نوع کلسترول وجود دارد یک نوع آن در خون می تواند سبب تنگی سرخرگ ها شده و می تواند به منجر بیماری های عروقی شود تکنسین آزمایشگاه یک نمونه خون از دست شما گرفته و آزمایش کلسترول را بر روی آن آنجام می دهد.
آزمون فشار خون
فشار خون بالا می تواند دیواره عروق شما را ضعیف کرده و خطر انسداد و یا شکستن عروق را افزایش می دهد که خود می تواند به بیماری های قلبی، سکته مغزی و بیماری عروق کلیه منجر شود اگر فشار خون شما بالا گزارش شود شما یک آزمایش خون برای بررسی عملکرد کلیه ها انجام دهید همچنین شما می توانید یک تست برای بررسی خطر ابتلا به دیابت انجام دهید.
شاخص توده بدن ( BMI )
اندازه گیری BMI نشان می دهد که آیا شما یک وزن مناسب برای قد خود دارید. افرادی که اضافه وزن دارند احتمال بیشتری برای توسعه بیماری عروق دارند .
ارزیابی خطر ابتلا به دیابت
در کاهش هورمون انسولین قند به انرژی تبدیل نمی شود و دیابت رخ می دهد این نتایج سبب تجمع قند در خون شده که می تواند به طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی جدی منجر شود دیابت می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد سابقه شخصی شما نشان می دهد که آیا شما در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید و اگر شما در معرض خطر هستید آزمایش های دیگری برای بررسی سطح قند خون انجام می شود اگر قند خون شما بالا است بعد از آن، شما نیاز به آزمایش های بیشتری برای فهمیدن اینکه شما در معرض خطر دیابت یا اینکه مبتلا به دیابت هستید دارید.

منبع-http://www.foodregime.com/