یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا کاشت درخت و مراقبت از درختان موجود می باشد که نقش مهمی در پالایش هوا و کاستن از آلودگی هوای محیط کلان شهرها و شهرهای صنعتی را دارند.در یک اتفاق عجیب و سوال بر انگیز درختان باغ در خیابان فیاض بخش (فرشته) شهر تهران قطع شده است.

محمد حقانی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات تخریب باغی در خیابان فیاض بخش نزدیک خیابان دکتر حسابی گفت: صبح امروز دوشنبه کارشناسان کمیته محیط زیست شهرداری تهران برای بررسی قطع درختان در باغ 4500 متری در خیابان دکتر حسابی روبروی اربابی به محل مذکور مراجعه کردند، گفت: با توجه به اینکه مالک تابلوی شناسه در هیچ کدام از طرف ملک خود نصب نکرده بود گمانه برای غیر قانونی بودن اقداماتش قوت گرفت.

وی با بیان اینکه مالک اجازه ورود به کارشناسان کمیته محیط زیست شورای شهر را نداد، تصریح کرد: کارشناسان کمیته نسبت به بررسی موضوع اقدام کرده و متوجه شدند که بخشی از درختان شمال ملک تخریب شده است.

حقانی با بیان اینکه بخشی از بناهای قدیمی شمال ملک نیز در حال تخریب بوده  است، گفت: در بخشی از ضلع غربی ملک نیز کارگران در حال تجهیز کارگاه و حفر چاه بودند و بررسی‌ها نشان داد که کارگران در حال دپو کردن درختان قطع شده هستند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه کارشناسان با استفاده از پشت بام خانه‌های اطراف توانستند نسبت به ثبت این تخلف اقدام کنند گفت: هیچ شناسه ملکی در اطراف این باغ نصب نشده بود و جای سوال است که مالک با چه مجوزی اقدام به قطع درختان کرده است.

منبع/ایسنا