برای مصرف کربوهیدرات ها افرادی که به بیماری دیابت دچارند باید محتاط تر و هوشمندانه تر رفتار کنند کربوهیدرات ها نقش زیادی در افزایش چربی سوزی بدنمان ایفا می کنند بهتر است ترفندهای موثر برای افزایش سرعت هضم کربوهیدارت ها را بیاموزید تا توانایی چربی سوزی بدنتان را مختل نکنید .

هنگامی که تصمیم دارید تا چربی های اضافی بدنتان را آب کنید، کنترل انسولین یک باید است. اینکه چه مقدار انسولین ترشح می شود، مستقیما” ارتباطی به این ندارد که چقدر کربوهیدرات می خورید، اما به این که آن کربوهیدرات چقدر سریع هضم شود بسیار مرتبط است. کربوهیدرات های پردازش شده، به سرعت هضم می شوند و به اندازه ی قابل توجهی سطح انسولین را افزایش می دهند؛ شرایطی که باید از آن دوری کنید. اما اگر به ناچار یک کاسه کورن فلکس خوردید (که معمولا” سریع هضم است)، هنوز هم می توانید کاری کنید که هضم آنها را آرام تر کنید! بنابراین باعث خواهید شد تا انسولین کمتری ترشح شود و نتیجتا” بر توانایی چربی سوزی شما تاثیر منفی نگذارد.

این کار را انجام دهید:

یک راه برای اینکه هضم کربوهیدرات ها را کند کنید، این است که آن ها را با پروتئین و مقدار کمی چربی بخورید. هیچ وقت فقط کربوهیدرات خالی نخورید. به عنوان مثال، آن کاسه ی کورن فلکس را با سفیده ی تخم مرغ یا پنیر همراه کنید. همچنین می توانید به همراه وعده ی غذایی تان مقدار قابل توجهی سالاد، حبوبات سبز، کلم بروکلی و یا سبزیجات بخورید. این غذاها، سرعت تجزیه و هضم تمام کربوهیدرات ها را می کاهند.


تهیه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی


منبع: دکتر سلام

لینک مرتبط: هیچوقت قبل از خواب کربوهیدرات نخورید!