از مهمترین اقدامات و برنامه های دولت های کشورهای مختلف جهان برنامه مبارزه با فقر است که با فرهنگ سازی های مختلف و آموزش های مدیریت هزینه زندگی و هم چنین بسته های حمایت اقتصادی همواره در دستور کار مدیران قرار می گیرد در یکی از دانشگاه های آمریکا نیز طرح مطالعاتی راهکارهای مبارزه با فقر در حال انجام است.

دانشگاه میشیگان آمریکا مجموعه‌ای از پروژه‌های تحقیقاتی را در راستای مبارزه با فقر و کاهش آن آغاز می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از Inverse Education، طرح دانشگاه میشیگان که با عنوان “راه حلی برای فقر” آغاز شده است به بررسی رهیافت‌هایی می‌پردازد که می‌تواند سبب کاهش فقر شود. بخش اول این پروژه با بودجه 200هزار دلاری کار خود را آغاز کرده است.

لوک شیفر استادیار دانشگاه میشیگان و مسئول این طرح گفت: هدف این برنامه این است که به صورت علمی و آکادمیک موارد منجر به فقر را شناسایی کرده و راهکارهای مناسب برای هر مورد را ارائه دهد.

چندین سازمان اجتماعی در زمینه‌های بهداشت فردی و روانی در دیترویت با این پزوژه همکاری فعال و همه‌جانبه دارند و به افرادی که با این پروژه همکاری می‌کنند کمک می‌کنند تا روش‌های کاهش هزینه زندگی و مالیات را بیاموزند و در زندگی خود به کار ببندند.

مسئولان دانشگاه میشیگان اعلام کرده‌اند که این طرح بر روی رفتارهای اقتصادی افراد در شرایط مختلف تمرکز می‌کند تا بتواند مدل‌های ذهنی مشترک را بین افرادی که در زمینه اقتصادی شکست می‌خورند، شناسایی کند.

بخش دیگری از این پروژه بررسی تغییراتی است که در میزان فقر با ایجاد شغل‌های مختلف به وجود می‌آید.

منبع/ایسنا