8

امروزه بیشتر متخصصان تغذیه بر این باورند که خوردن نوشیدنی های مختلف به ویژه آبمیوه های طبیعی برای هر شخص لازم و ضروری است ، در این مطلب به شما هشت نوشیدنی را معرفی می کنیم که خواص معجزه آسایی برای بدن شما دارند.

همه ما از خاصیت میوه ها زیاد شنیده ایم و حتی ترجیح می دهیم برای درمان بیماری هایی که هر از گاهی سراغ مان می آید از میوه ها استفاده کنیم. طبیعتا عصاره میوه ها هم سرشار از ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن ماست و خیلی ساده می توان با کمک یک دستگاه آبمیوه گیری، یک داروخانه طبیعی در منزل ایجاد کرد.

در ادامه به معرفی مخلوط میوه ها و سبزیجات مختلفی می پردازیم که هر کدام برای درمان یکی از بیماری های شایع مناسب است. با نوشیدن این آبمیوه های طبیعی نه تنها عوارض جانبی در کار نخواهد بود، حتی شاید دیگر نیازی به قرص و آمپول هم نداشته باشید!

 

 

درمان حساسیت فصلی و زکام بهاره

دیگر فین فین نکنید!

مواد لازم: ۶ سانتی متر ریشه زنجبیل، نصف یک لیمو ترش، یک عدد سیب بزرگ، چند تکه یخ

روش تهیه: آب تمام این مواد را بگیرید و با هم مخلوط کنید.

بهترین زمان مصرف: حداقل ۴ هفته قبل از شروع فصل گرده افشانی، هر روز صبح این نوشیدنی را میل کنید. این کار را در فصل بهار هم روزانه ادامه دهید. با این کار احتمالا فصل تابستان را بدون نیاز به دستمال کاغذی، قرص و اسپری ضد حساسیت خواهید گذراند.

 

 

برای تقویت مادران باردار

اگر بار شیشه دارید!

مواد لازم: یک مشت کوچک اسفناج، یک چهارم یک آناناس متوسط، ۴ عدد مارچوبه، یک عدد سیب زرد، یک مشت نخودفرنگی تازه، یک مشت کوچک تخمه آفتابگردان، نصف یک آووکادوی رسیده، چند تکه یخ.

روش تهیه: قبل از اینکه آبمیوه گیری را روشن کنید، بهتر است اول سیب را داخل آبمیوه گیری گذاشته، بعد نخودها، اسفناج و مارچوبه را در آبمیوه گیری ریخته تا و بعد آناناس را اضافه کنید. درجه آبمیوه گیری را روی «دور کند» بگذارید تا بیشترین میزان آبمیوه نصیبتان شود. تخمه آفتابگردان، یخ و آووکادو را در مخلوط کن ریخته تا کاملا نرم شود.

 

 

اگر کم خون هستید

ملوان زبل شوید!

مواد لازم: ۲ مشت بزرگ اسفناج، ۲ عدد سیب زرد، ۳ سانتی متر ساقه بروکلی، یک عدد چغندر خام کوچک، نصف یک فلفل سبز (دانه گرفته)، چند تکه یخ.

روش تهیه: آب سیب ها، اسفناج، بروکلی، چغندر و فلفل را با کمک آبمیوه گیری گرفته و درصورت تمایل با مقداری یخ آن را خنک کرده و میل کنید.

 

 

اگر کلسترول تان بالاست

چربی اضافه خونتان را بسوزانید!

مواد لازم: یک مشت انگور سیاه، یک مشت انگور قرمز، ۲ عدد سیب زرد، ۳ سانتی متر ریشه زنجبیل تازه، یک عدد چغندر خام، یک عدد گوجه فرنگی رسیده.

روش تهیه: بهتر است انگورهای سیاه و قرمز، زنجبیل، چغندر خام و گوجه فرنگی را بین ۲ عدد سیبی که دارید (مثل ساندویچ!) در آبمیوه گیری بگذارید تا آب همه مواد گرفته شود. سعی کنید آب میوه ها را با درجه «کند» بگیرید و میوه ها را به آرامی داخل آبمیوه گیری هل دهید. در نهایت داخل آبمیوه یخ ریخته و نوش جان کنید.

 

 

اگر دیابت دارید

انسولین طبیعی بنوشید!

مواد لازم: یک مشت کاهو، مقداری لوبیا سبز، ۲ عدد کلم فندقی (کلم بروکسل)، ۲ عدد سیب زرد، ۲ عدد هویج متوسط، نصف یک آووکادوی رسیده، ۲ قاشق چای خوری سرپر دارچین، ۲ تکه یخ.

روش تهیه: کاهو، لوبیا و کلم بروکسل ها و ۲عدد سیبی که دارید، داخل آبمیوه گیری بگذارید. ابتدا آب این مواد را گرفته و بعد آب هویج ها را بگیرید. سپس آب این مواد را همراه با آووکادو، دارچین و یخ داخل مخلوط کن بریزید تا آماده مصرف شود.

 

 

اگر پوست تان خراب است

جوش جوشی نمانید!

مواد لازم: ۲ عدد سیب زرد، یک برش ۳ سانتی متری آناناس، ۲ سانتی متر ریشه زنجبیل تازه، یک سوم یک عدد لیمو ترش، یک چهارم یک خیار متوسط، یک دوم یک آووکادوی رسیده، یک قاشق چای خوری تخمه مخلوط، یک قاشق سرپر چای خوری دانه لسیتین، ۲ قاشق چای خوری مخلوط روغن های آفتابگردان، سویا، کتان، کنجد و سبوس برنج و جو.

روش تهیه: آب سیب، آناناس، زنجبیل، لیمو و خیار را بگیرید. آووکادو، تخمه ها، گرانول و روغن را در مخلوط کن بریزید و کاملا هم بزنید. در نهایت، آبمیوه ها را به مواد مخلوط شده اضافه کرده و با کمی یخ در مخلوط کن بزنید تا اسموتی یکدست و نرمی ایجاد شود. برای اینکه بهترین نتیجه ممکن را بگیرید، این اسموتی را با شکم خالی میل کنید.

 

 

اگر فشار خون دارید

بدون فشار زندگی کنید!

مواد لازم: ۳ عدد چغندر خام، ۲ عدد سیب زرد، یک مشت بزرگ انگور قرمز یا سیاه، چند تکه یخ.

روش تهیه: تمام مواد را داخل آبمیوه گیری ریخته و آب آن را بگیرید. یادتان باشد انگورها را حسابی در آبمیوه گیری فشرده سازی کنید که بیشترین عصاره را بگیرید. در نهایت با مقداری یخ نوش جان کنید.

 

 

اگر زیاد سرما می خورید

با گلوی ورم کرده خداحافظی کنید

مواد لازم: ۱۰۰ گرم آب هویج، ۱۰۰ گرم آب پرتقال تازه و نصف قاشق چای خوری زنجبیل تازه رنده شده.

روش تهیه: تمام مواد را با هم مخلوط کنید و پیش از خواب بنوشید. البته اگر با مشورت پزشک همراه این نوشیدنی، از قرص «روی» استفاده کنید، به تقویت ایمنی بدنتان کمک خواهید کرد.