مدت زیادی از عرضه گوشی تلفن همراه اپل 7 به بازار نگذشته است که خبرهایی از طراحی و امکانات اپل 8 در رسانه ها منتشر شده است که بنابه این خبرها بار دیگر در طراحی بدنه اپل جدید از فلز ضد زنگ استفاده می شود و  چیدمان و طراحی دوربین آن به صورت عمودی پیش بینی شده است. بعد از رشته خبرهایی که به بهره مندی مجدد اپل از صفحه شیشه ای برای پشت بدنه موبایل های سال آتی و حاشیه کناری فلزی اشاره داشتند، یکی از طراحان اینترنتی بر همین اساس الگویی مفهومی طراحی کرده تا نمایی احتمالی از موبایل آیفون 8 را در اختیار داشته باشیم.

همانطور که می دانید در ابتدا موسسه KGI از ساخت موبایل بعدی اپل با بدنه تماماً شیشه ای مشابه با آیفون 4 خبر داد و پس از آن شایعاتی از سوی فاکسکان و سایر تامین کنندگان به گوش رسید.

با اتکا بر این شایعات طرح مفهومی جدیدی منتشر شده که آیفون 8 را با شیشه ای مشکی رنگ و لبه های خمیده در هر دو طرف دستگاه نشان می دهد؛ کناره آن نیز از جنس فولاد ضدزنگ به نظر رسیده و از ترکیب آشنای دکمه های کناری موبایل های آیفون پیروی کرده است.

به علاوه دوربین دوگانه ای با چیدمان عمودی (که البته هیچ شباهتی با الگوی طراحی قالب دوربین های آیفون ندارد) در پشت بدنه قرار گرفته و همانند آخرین محصول کوپرتینویی ها، خبری از جک 3.5 میلی متری هدفون در زیر دستگاه نیست.

اما اصلی ترین نکته عدم حضور دکمه فیزیکی (یا لمسی) هوم در زیر نمایشگر است که به نوعی به شایعات مرتبط با درج حسگر اثر انگشت در بطن صفحه نمایش مرتبط می شود.

در مجموع می توان گفت این کانسپت شباهت های بسیار زیادی با آیفون 4 و 4s دارد؛ هرچند که شاید در دنیای واقع هرگز با چنین طراحی مواجه نشویم.

منبع/آخرین خبر