روز به روز به تعداد کاربران نرم افزار پیام رسان تلگرام اضافه می شود و رصد و اشرافیت به محتوای های درج شده در این نرم افزار سخت تر و دشوارتر می گردد به همین و منظور و به دلیل سازماندهی کانال های پر بازدید و پر کاربر در اولویت شوراری عالی فضای مجازی کشور قرار گرفته است و تاکنون ۲۵۰۰ کانال تلگرامی در سامانه احراز هویت ثبت نام کرده اند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی از ثبت نام بیش از ۲۵۰۰ کانال تلگرامی که در بین آنها کانالهای بزرگ دیده می شود، در سامانه احراز هویت فضای مجازی وزارت ارشاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در همایش پیشگیری از سرقت علمی با اشاره به ثبت‌نام ۲۵۰۰ کانال تلگرامی در سامانه احراز هویت «شامد» گفت: کانالهای بزرگ‌ تلگرامی ثبت‌نام کرده‌اند و براین اساس این ثبت‌نام کنندگان از سیاست‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند.

وی شروع طرح احراز هویت شبکه های اجتماعی را با توجه به میزان ثبت نام های صورت گرفته، مثبت ارزیابی کرد و افزود: کانال‌های ثبت نام کرده از سیاست های تشویقی از جمله تبلیغات و اخذ پروانه نقش فرهنگی برخوردار می‌شوند که البته بحث تبلیغات هنوز به تصویب نرسیده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: کانال‌هایی که ثبت نام نکنند در طول زمان به دلیل اینکه غیر قانونی هستند با معذوریت مواجه خواهند شد.

فیروزآبادی درمورد ساماندهی کانال‌های تلگرامی با کانالهایی که مدیریت آنها در خارج انجام می‌شود، نیز گفت: جرایم از طریق پلیس فتا پیگیری می‌شود و هم‌اکنون نیز تلگرام در حوزه جرایمی که بین‌المللی است با ما همکاری دارد.

وی درمورد تغییر تفسیر این مصوبه مبنی بر مسدود شدن کانال‌های تلگرامی دارای بیش از ۵ هزار کاربر در صورت عدم ثبت نام و مسدود نشدن آن، تاکید کرد: مصوبه این تصمیم مکتوب است و به سازمان‌ها نیز ابلاغ شده است.

فیروزآبادی درباره پیگیری تصمیم شورای عالی فضای مجازی برای انتقال سرور تلگرام به ایران، گفت: طرح این موضوع در دستور کار است و روز شنبه جلسه شورا تشکیل خواهد شد که دستور جلسه ساماندهی پیام‌رسان‌ها و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی است.

منبع/مهر