پس از حاشیه های فراوان و حرف و حدیث های چند وقت اخیر سرانجام طرح تحول بیمه سلامت در مجلس شورای اسلامی رای لازم را کسب کرد و تصویب شد اما در حاشیه سخنرانی روز پرستار که دکتر پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت نسبت به اجرای این طرح سخنان عجیبی مطرح شد.نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانون نیست، گفت: بارها گفته ام و اعلام کرده ام که اجرای این طرح، غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مسعود پزشکیان روز دوشنبه در مراسم روز پرستار در مرکز همایش های رازی، افزود: نباید با هم بجنگیم بلکه برای رسیدن به عدالت، بایستی دست به دست هم بدهیم.

وی با عنوان این مطلب که انسان های برابر در شرایط برابر برادر هستند، گفت: در شرایط نابرابر، حق کسی که زحمت بیشتری می کشد، بیشتر از کسی است که زحمت نمی کشد.

پزشکیان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، افزود: این طرح، قانون نیست و من بارها گفته ام و اعلام کرده ام که اجرای طرح تحول سلامت غیرقانونی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاداتی که در برنامه های تلویزیونی از طرح تحول سلامت داشته است، گفت: متاسفانه کل عوامل برنامه نبض شبکه خبر را عوض کردند که دیگر بنده را دعوت نکنند.

وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانون نیست و توسط دولت اجرا می شود، افزود: مجلس های دوره قبل خوب نظارت نکردند و باعث شدند این طرح اجرا شود.

پزشکیان ادامه داد: آنچه در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده بود، خرید راهبردی، پرداخت عملکردی، سطح بندی، نظام ارجاع و پزشک خانواده بود.

وی با انتقاد از اختلاف پرداختی ۵۰ تا ۱۰۰ برابری، افزود: متاسفانه در نظام سلامت، برای خواندن عکس رادیولوژی پول می دهند اما برای درس دادن عکس رادیولوژی پول نمی دهند.

پزشکیان با تاکید بر این موضوع که حق نداریم بی عدالتی کنیم، تصریح کرد: با کفر می شود جامعه را اداره کرد اما با ظلم نمی شود.

وی افزود: نمی شود یک نفر ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد و یک نفر حداقل حقوق ۸۰۰ هزار تومانی را بگیرد.

نایب رئیس مجلس به مقوله حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت: مقررات باعث شد حقوق های نجومی شکل بگیرد.

وی افزود: بیایید صادق باشیم و با صداقت کار کنیم. زیرا، بی انصافی در کشور قابل ادامه نیست.

پزشکیان با عنوان این مطلب که صحبت ها و حرف های من ضد خود نیست بلکه ضد بی عدالتی است، گفت: باید با همدلی و درایت، به سمت اجرای عدالت در جامعه برویم. ما انتظار داریم قانون اجرا شود، زیرا آن زمان عدالت اجرا می شود.

منبع/مهر