امواج و پارازیت ها برای خانم های باردار بسیار مضر و خطرساز هستند و می توانند سلامتی جنین آن ها را در معرض خطر قرار دهند بهتر است از مناطقی که امواج زیادی دارند دوری کنند امواج الکترو مغناطیسی ،اشعه ها و پارازیت ها عوارض زیادی برای سلامتی مادران باردار در بر دارند که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

دستگاه‌های ارتباطی برای اتصال به اینترنت به رهیاب یا مودم نیاز دارند که از طریق انتشار امواج الکترو مغناطیسی این اتصال برقرار می شود.

بنابر مطالعه‌ ای که در سازمان بهداشت آمریکا انجام شد، این رهیاب‌ ها تاثیرات مخربی بر رشد گیاهان و انسان‌ ها دارند و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این امواج خطرناک است و منجر به کاهش:

? کیفیت خواب

? بی‌خوابی

? تشنج

? عدم تمرکز

? سردرد

? بلوغ زودرس

? سرطان

? ناباروری

? حمله قلبی

 ? درد گوش

  • قرار گرفتن خانم های باردار در معرض امواج پارازیت خطرات بسیار زیادی برای جنین در پی دارد، چون اولین قسمتی که بعد تشکیل نطفه در جنین شروع به تقسیم سلولی، رشد و تکامل می کند مغز جنین می باشد. چه بخواهیم چه نخواهیم این امواج از بدن مادر عبور کرده و به جنین می رسد و اثرات خیلی مخربی بر جنین می گذارد.
  • این اثرات ممکن است به صورت ناهنجاری ها در رحم مادر بروز کند یا ممکن است بعد از به دنیا آمدن جنین علائم ناهنجاری ها و نارحتی ها را نشان دهد یا حتی در سن بلوغ این ناهنجاری ها بروز کند.
  • ۳ ماه اول بارداری به قدری اهمیت دارد که حتی در این دوران هیچ داروی خاصی (به جز پاراسیتومول) نباید مصرف شود.
  • وقتی این اشعه روی مغز اثر بکند علائم عصبی که نشان می دهد مربوط به قسمت هایی می باشد که اشعه ها و پارازیت  آن قسمت از مغز را از بین برده اند.

♦ تاثیر روی:

  • اکسی پیتال باعث اختلال دید
  • اعصاب چشم باعث فلج حرکات چشم
  • پارانشیم مغز یا بافت سفید باعث MS یا مالتیپیل اسکلروز
  • مغز استخوان (بافت اسفنجی است که در اثر این امواج پارازیتی با فرکانس زیاد، حالت اسفنجی این بافت از بین می رود) باعث سرطان های خونی یا لوسمی، سرطان تخمدان، سرطان پستان، سرطان رحم و سرطان مغز

⇐ در این کشورها که از پارازیت استفاده می کنند معمولا شنوایی کم کم ضعیف می شود و ضعف شنوایی پیدا می کنند.

⇐ در این کشورها که از پارازیت استفاده می کنند سکته های قلبی یا انفارکتوس قلبی می باشد، رگ های قلبی دچار انسداد می شوند.

⇐ همچنین باعث سکته های مغزی نیز می شود، چون باعث بسته شدن رگ های مغزی شده، باز بر حسب اینکه در کدوم قسمت مغز این رگ بسته شده است بر روی بدن اثر می گذارد، مثلا اگر رگی در قسمت چپ مغز دچار انسداد شود طرف راست بدن فلج می شود و برعکس.


تهیه و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه کارشناس تغذیه و رژیم درمانی


منبع: دکتر سلام

لینک مرتبط: کنترل دیابت و قند خون در بارداری