می خواهیم به بررسی انواع الگوهای خواب در انسان ها و شباهت آن ها به حیوانات بپردازیم برخی افراد سحرخیز هستند آن ها شبیه شیرها هستند و سحرخیزی  تاثیر زیادی در زندگی آن ها میگذارد و باعث تقویت هوش و ذهن آن ها می شود .

سوالی که می‌خواهیم از شما بپرسیم، شاید عجیب به نظر برسد، اما آیا می‌دانید که الگوی خواب شما به کدام حیوان نزدیک‌تر است؟! به‌گفته دکتر مایکل بریس (متخصص خواب)، پاسخ دادن به این سوال واقعا به همه ما کمک می‌کند تا راه‌های بهتری برای بهبود سلامتی، افزایش بهره‌وری و تقویت احساس خوش‌بختی در خودمان پیدا کنیم. این متخصص، افراد را از نظر کرونوتایپ یا ساعت داخلی بدن (chronotype) به چهار دسته اصلی تقسیم کرده است که شامل شیر، خرس، دلفین و گرگ می‌شود.

شیر

شیرها، موجودات سحرخیزی هستند که انگیزه زیادی برای زود بیدار شدن دارند. افرادی که در این گروه قرار می‌گیرند،‌ صبح‌ها به‌راحتی با انرژی کامل بیدار می‌شوند و آماده غذا خوردن هستند. بهترین زمان برای فعالیت این افراد، ساعت‌های اولیه روز است، چون احساس خستگی در آنان با نزدیک شدن به عصر بیشتر می‌شود. به‌گفته دکتر بروس، افرادی که در گروه شیرها قرار می‌گیرند، معمولا مدیران خوبی هستند. این افراد باید در اولین ساعات شب و قبل از شام، ورزش کنند و حدود ساعت ۲۲:۳۰ به رخت‌خواب بروند تا سطح باروری فکری خودشان را در بهترین حالت نگه دارند.
سلامتیسم