سرطان

امکان دارد سلولی طبیعی بدون دلیل مشخصی تبدیل به سلولی سرطانی شود.دخانیات و الکل 2 ماده سرطان زا هستند که میتوانند سرطان را بوجود بیاورند و دلایل سرطان زای دیگری هم وجود دارد.سرطان انواع گوناگونی دارد اما درمان قطعی ندارد.چه زن و چه مرد در خطر بروز سرطان قرار دارند و باید بگوییم که میتوان از آن پیشگیری کرد.

روزنامه گاردین به استناد تحلیلی از مرکز تحقیقات سرطان انگلیس نوشت: در بیست سال آینده زنان 6 برابر بیش از مردان به سرطان دچار خواهند شد.

روزنامه گاردین در مقاله ای به قلم «هارون صدیق» نوشت: متخصصان پیش بینی کرده اند در 20 سال آینده میزان سرطان در بین زنان تقریبا 6 برابر بیش از مردان خواهد بود. متخصصان چاقی را دلیل این افزایش می دانند.

گاردین افزود: مرکز تحقیقات سرطان انگلیس در تحلیلی گفته است از آنجایی که سرطان های مرتبط با چاقی فقط زنان را هدف قرار می دهد، افزایش تعداد افراد دارای اضافه وزن زیاد احتمالا باعث شیوع بیشتر این بیماری در بین زنان می شود.

گاردین نوشت: پیش بینی می شود سرطان های تخمدان،‌ دهانه رحم و سرطان های دهان افزایش پیدا کنند. سهم مردان از این افزایش  0.5 درصد  و سهم زنان 3 درصد خواهد بود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما