می خواهیم در این بخش با روش تهیه دمنوش زنجبیل آشنا شویم این چای خاصیت های بیشماری برای سلامتی ما در بردارد اگر دچار مشکلات گوارشی می شوید و حالت تهوع و استفراغ در حین سفر مواجه شدید پیشنهاد می کنیم از این دمنوش استفاده کنید چای بابونه هم تاثیرات درمانی زیادی بر عارضه هایی مانند کم خوابی ،سرفه و برونشیت میگذارد .

چای زنجبیل

چای زنجبیل، یکی از چای‌های گیاهی دیگر است که از دوران‌های کهن تا به امروز، محبوبیت زیادی نزد مردم جهان دارد. این چای گیاهی معمولا برای تقویت دستگاه گوارش استفاده می‌شود و حتی می‌تواند حالت تهوع و استفراغ را هم برطرف کند. علاوه بر این، افراد مبتلا به بیماری حرکت (ماشین‌گرفتگی) هم می‌توانند از چای زنجبیل برای مقابله با ناراحتی‌های معده در طول سفر استفاده کنند. برای تهیه چای زنجبیل، بهتر است که یک تکه زنجبیل تازه را درون آب جوش بریزید و بگذارید بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشد. بعد هم مقداری آب لیموی تازه و عسل طبیعی به آن اضافه کنید. این ترکیب ویژه، برای مقابله با سرماخوردگی فوق‌العاده است.

چای بابونه

چای بابونه که از گل بابونه تهیه می‌شود، یکی از بهترین چای‌های گیاهی آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده است. به همین دلیل، معمولا از چای بابونه برای درمان بی‌خوابی استفاده می‌شود. مصرف این چای بعد از وعده‌های غذایی اصلی می‌تواند به هضم بهتر و راحت‌تر غذا هم کمک کند. مصرف چای بابونه برای تسکین سرفه و برونشیت هم مفید است. غرغره کردن این چای در مواقع ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، ‌التهاب دهان را کاهش می‌دهد.

سلامتیسم