همیشه موفقیت اتفاقی نیست. اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنید حتما نکات ریز و مهمی در زندگی آن ها می بینید که این نکات در برنامه و زندگی افراد ناموفق وجود ندارد. در این مطلب مواردی از کارهایی که افراد موفق انجام می دهند آمده است بد نیست برای موفقیت بیشتر نگاهی بیندازید.

لیست برنامه صبحگاهی افراد موفق

آنها یک لیست از اهداف خود می نویسند:

آنها در صبح به اهداف خود که در طول هفته باید انجام  دهند فکر می کنند و با نگاه کردن به تقویم و ایجاد یک لیست از وظایف، برای خود برنامه ریزی سازمان یافته ای می کنند و هر روز آن را چک می کنند و بر اساس آن کار های خود را تنظیم می کنند.

آنها در حال حرکت هستند:

آنها در صبح سازنده و فعال هستند و  خلاقانه ترین کار ها را قبل از ناهار انجام می دهند و حتی در محل کار از یک تردمیل استفاده می کنند، این باعث می شود انرژی آنها تا شب باقی بماند البته این کار، بیشتر در صبح متمرکز است.

آنها موسیقی گوش می دهند:

چیزی که باعث می شود شما در صبح خیلی شاد باشید، موسیقی است.

الهام بخشی:

هر روز عشق را بخوانید ( به همسر خود بگویید دوستت دارم ) و این باعث خوش بینی و هدفمندی در زندگی می شود.

فکر کردن:

آنها همیشه فکر می کنند حتی برای چند دقیقه، این باعث می شود آنها در طول روز واضح تر و سریع تر تصمیم بگیرند. آنها گاهی اوقات قبل از شروع به فکر کردن می کنند یا حتی صبح زمانی که هنوز در رختخواب هستند، به آنچه که انجام داده اند فکر می کنند.

آنها بدون نیاز به ساعت زنگدار از خواب بلند می شوند:

آنها بدون نیاز به ساعت زنگدار از خواب بر می خیزند و این به آن معنا است که با خواب طبیعی از خواب بر می خیزند؛ اما این برای همه امکان پذیر نیست. بهترین ساعت برای خواب آنها ده و نیم یا  یازده شب می باشد. در کل خواب به مدت هفت ساعت و نیم برای سیستم عصبی اکثر افراد لازم است.

مسائل را از هم جدا کنید:

آنها هر روز صبح صبحانه می خورند و در طول این زمان مجاز به استفاده از تلفن، کامپیوتر و تلویزیون نمی باشند.

آنها ایمان دارند:

عبادت یک موضوع مهم می باشد، آنها هر روز  با نماز خواندن اضطراب خود را به حداقل و قدرت واقعی خود را به حداکثر می رسانند. آنها به خود یادآوری می کنند که برای ایجاد یک تأثیر بزرگ از طریق کسب و کار، خانواده، و جامعه آنجا هستند و این باعث می شود در طول روز یک حالت ذهنی شگفت انگیز و اعتماد به نفس مثبت در آنها ایجاد شود.

آنها مانند پرنده هستند:

آنها در صبح دو ساعت قبل از بیرون رفتن بیدار می شوند. هر روز صبح ورزش انجام می دهند و به آنچه انجام می دهند عشق می ورزند؛ بنابراین هر روز برای آنها روزی شاد و پر از موفقیت است.

منبع: دکتر سلام