جوانی و جوان ماندن آرزوی هر فردی است. از دیر باز انسان همیشه به دنبال دست یابی به عمر جاودانه و جوانی بوده است اما هیچگاه به این آرزو دست نیافته است. می توان گفت که دیگر انسان از دست یابی به این آرزو نا امید شده بود اما به تازگی دختری اندونزیایی تمام این فرضیات را رد کرد. این دختر هرگز پیر نمی شود. با دکتر سلام همراه باشید.

«ساری رزیتا آریانتی» (Sari Rezita Ariyanti) با ۸۷ سانتی‌متر قد و ۲۰ کیلوگرم وزن کاملا شبیه یک دختر ۳ ساله به نظر می‌رسد، اما سن واقعی او ۲۴ سال است.

بر اساس گزارش گاردین، «ساری» که در ۱۶ اکتبر ۱۹۹۳ میلادی به دنیا آمد، قادر به راه رفتن نیست و برای انجام تمام کارهای روزانه‌اش به ویلچر متکی است؛ او حتی قادر نیست به خوبی صحبت کند. زن اندونزیایی بیماری نادر بیماری عجیب اخبار اندونزی Sari Rezita Ariyanti مادر این دختر می‌گوید که “تا ۲ سالگی هیچ نشانه‌ای از بیماری فیزیکی در دخترش ندیده بود. «ساری» دومین فرزند بین ۵ فرزند خانواده است که همچنان با مادرش در اندونزی زندگی می‌کند. مادر «ساری»، می‌گوید: «وقتی بچه بود خیلی زیبا بود؛ نشانه بیماری نداشت اما در ۲ سالگی متوجه شدم که او نمی‌تواند کاری را که بچه‌های هم‌سنش انجام می‌دهند، انجام بدهد؛ مثلا نمی‌توانست راه برود یا حرف بزند.” طبق این گزارش، «ساری»علیرغم ظاهر بچه‌گانه‌ همچون افراد بالغ عادت ماهانه‌ دارد که نشان از بالا بودن سن و بلوغش می‌دهد. به دلیل فقر مالی خاواده، نخستین آزمایش پزشکی ساری در سن ۱۳ سالگی انجام شد. تیم پزشکی بیمارستان ابن سینا در شهر «سیگلی» تشخیص دادند که بیماری «ساری» نوعی اختلال رشدی هورمونی است و احتمالا دلیل بیماری‌اش «سندروم ترنر» است؛ این سندروم نوعی اختلال ژنتیکی است که بر روی یک نوزاد بین هر ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نوزاد اثر می‌گذارد. لازم به ذکر است که این سندروم فقط بین دختران شایع است و می‌تواند مانع رشد اندام‌های کودک شوند.

زن اندونزیایی بیماری نادر بیماری عجیب اخبار اندونزی Sari Rezita Ariyanti زن اندونزیایی بیماری نادر بیماری عجیب اخبار اندونزی Sari Rezita Ariyanti زن اندونزیایی بیماری نادر بیماری عجیب اخبار اندونزی Sari Rezita Ariyanti گرچه درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد، اما اگر بیماری در سنین پایین تشخیص داده شود می‌توان به خوبی آن را مدیریت کرد تا نوزاد بتواند در سنین بزرگسالی زندگی معمولی را داشته باشد. زن اندونزیایی بیماری نادر بیماری عجیب اخبار اندونزی Sari Rezita Ariyantiدر حال حاضر «ساری» هر هفته‌ یک مرتبه فیزیوتراپی می‌شود و مادرش امیدوار است که روزی دختر بالغش بتواند به تنهایی گام بردارد.

منبع: جام نیوز