در 24 ساعت گذشته شدت بارش های باران و برف در نواحی شمال کشور افزایش یافته و بیش از هشت استان کشور متاثر از این بارندگی ها بوده اند به همین دلیل جمعیت هلال احمر نسبت به امداد جاده ای و اسکان اضطراری مردم متاثر از کولاک و برف خدمات امدادی قابل قبولی ارائه کرده است.رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 373 تن از هموطنان در 8 استان متاثر از برف و کولاک خبر داد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: 8 استان کشور شامل (تهران، چهارمحال، قزوین، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان) در 24 ساعت گذشته متاثر از برف و کولاک بوده است.
وی با اشاره به اینکه امدادرسانی در 14 محور استان‌های درگیر در برف و کولاک ادامه دارد، بیان کرد: 373 تن از خدمات امدادی و 18 تن از خدمات اسکان اضطراری بهره بردند و عملیات رهاسازی105 دستگاه خودرو از برف و کولاک انجام شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در این امدادرسانی ها 18 تیم عملیاتی شامل 62 امدادگر و نجاتگر مشارکت داشته‌اند، اظهار کرد: بر این اساس 20 تخته پتو، 3 کیلو خرما و 12 قرص نان در میان متاثران برف و کولاک توزیع شد.

منبع/باشگاه خبرنگاران