ایجاد مسیرهای ویژه برای تردد افراد کم توان جسمی و معلول و توجه به ساخت فضای ویژه این افراد یکی از برنامه های شهرداری تهران است که این هفته منظقه شش شهرداری نسبت به افتتاح پارک ویژه و مختص افراد کم توان جسمی با امکانات ویژه اقدام کرد.

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 6 از افتتاح نخستین پارک مختص افراد کم توان جسمی در منطقه 6 خبر داد.

افشین خدامی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس دستورالعمل شهردار محترم تهران در خصوص مناسب سازی یک بوستان در هر منطقه جهت استفاده افراد کم توان و دارای معلولیت، درمنطقه 6 بوستان هنرمندان یا ایرانشهر برای این منظور انتخاب شد که مناسب سازی های لازم صورت گرفته و این پارک فردا به عنوان نخستین پارک مخصوص افراد کم توان جسمی و دارای معلولیت در قلب تهران افتتاح می شود.

وی با اشاره به مناسب سازی های صورت گرفته در پارک گفت: ایجاد پارک خودرو مختص افراد کم توان در اطراف بوستان، ایجاد زمین بازی و زمین ورزش مخصوص افراد دارای معلولیت، ایجاد مسیر نابینایان، احداث سه چشمه سرویس بهداشتی مختص افراد دارای معلولیت و طراحی و نصب یک دستگاه آب خوری مخصوص افراد کم توان جسمی و دارای معلولیت از جمله کارهای صورت گرفته در راستای مناسب سازی است.
وی افزود: این پارک به عنوان نخستین پارکی که در قلب تهران جهت بهره برداری افراد کم توان و دارای معلولیت تجهیز شده است فردا ساعت 9 صبح افتتاح می شود.

منبع/ایسنا