آبریزش بینی و خارش چشم از جمله نشانه هایی است که در افراد مبتلا به آلرژی دیده می شود. شمار زیادی از افراد مبتلا به آلرژی در فصل های خاصی از سال بدتر می شوند. آلرژی واقعاً می تواند با گذشت زمان بدتر شود. در اینجا به برخی از دلایلی که آلرژی را بدتر می کنند اشاره می کنیم.

مهم نیست که چه چیزی این علائم را تشدید می کند از جمله آنها عطسه بیشتر از حد معمولی است. فقط کافی است که شما بتوانید از این راه حل های مفید، به خوبی استفاده کنید.

عوامل تشدید آلرژی

تغییرات آب و هوا:

یکی از خطراتی که آلرژی را وخیم تر می کند دمای هوا است که در سیاره ما پیوسته رو به افزایش و تغییر است. یک پزشک متخصص آلرژی می گوید: گیاهان زمانی که در فصل خاصی از سال گرده افشانی می کنند به سطوح بالاتر می روند  و همین امر باعث ایجاد آلرژی در فرد می شود و در پایان فصل تمام می شود.

نوسانات درجه حرارت هم می تواند آلرژی را بدتر کند. به طور معمولی اگر گیاهان در برابر سرمای اواخر دی ماه باشند  می توانید مطمئن باشید تا آخر اسفند گرده ای در هوا وجود ندارد. گیاهان ممکن است در فصل زیبای بهار بیش از پیش شروع به تولید گرده کنند که این باعث تحریک آلرژی می شود. حتی اگر در طول زمستان هیچ گرده ای در هوا پراکنده نشود یک تغییر قابل ملاحظه در آب و هوا می تواند علائم آلرژی را به وجود بیاورد. همچنین دمای بالای هوا هم می تواند در درون بینی التهاب ایجاد کند و منجر به آلرژی شود.

آلودگی هوا:

شاید شما اخیراً به شهری سفر کرده باشید که از رطوبت بالایی برخوردار باشد. مانند زمانی است که در حومه ی شهرستانی که به دلیل آلودگی هوا و سطح بالای اوزون برای استشمام گیاهان آنجا دچار آلرژی شدید می شوید این فقط به این دلیل است که شما به یک محله شلوغ و کنار جاده نقل مکان کرده اید.

فشار:

ترکیب استرس با آلرژی می تواند احساسی مانند تمام شدن دنیا را ایجاد کند. استرس باعث ایجاد التهاب می شود و می تواند بدن را بیش از حد طبیعی به مواد آلرژی زا حساس کند و واکنش های بدتری را ایجاد کند. همچنین استرس می تواند برخی از علائمی را که شبیه آلرژی است را هم به وجود آورد. مانند سردرد، تند تند نفس زدن و عدم آرامش.

سن شما:

اگر شما در جایی با رطوبت بالا و یا در خیابانی پوشیده از درخت سال ها است زندگی می کنید تنها واکنش های آلرژی شما با بزرگ شدن بیشتر می شود یعنی آلرژی ممکن است به سادگی با افزایش سن بدتر شود. زیرا شما به مدت طولانی تری در معرض محرک های  خطرناک هستید.

لینک های مرتبط: رژیم غذایی حذفی در آلرژی

منبع: دکتر سلام