دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری های لثه( پریودانتیست)

آدرس: خیابان شریعتی- جنب حسینیه ارشاد-کوچه ارشاد-پلاک 3- طبقه 2 واحد 25

تلفن تماس و مشاوره: 02122894246- 02122894247

لیزر  درمانی راه حلی بدون تیغ برای دندانپزشکی

اگر به دنبال یک دندانپزشک خوب با سابقه بالا و داشتن اطلاعات  و دستگاه های پیشرفته برای انجام کار های دندان و لثه خود با استفاده از روش‌های لیزری به روز در دندانپزشکی عمومی به وسیله لیزر تراپی هستید حتماً از مشاوره و درمان دکتر عارفی نهایت استفاده را ببرید.

دکتر عارفی با سابقه ی هیجده سال و با گذراندن دوره فلوشیپ لیزر در آلمان، مدارک متعددی در ارتباط با ایمپلنت و جراحی های پیشرفته استخوانی را دریافت نموده است. مطمئناً درمان توسط یک پزشک با تجربه مثل دکتر عارفی که با استفاده از روش لیزر و سرعت انجام کار که قدر زمان ارزشمند شما را می داند و با تکنیک های به روز رضایت خاطر شما را فراهم خواهد کرد.

*آدرس: خیابان شریعتی- جنب حسینیه ارشاد-کوچه ارشاد-پلاک 3- طبقه 2 واحد 25

 

تلفن تماس و مشاوره: 021-22894246-47

 

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری های لثه (پریودانتیکس):

بیماری های لثه به 2 علت به لثه، استخوان و ریشه دندان ها آسیب وارد می نمایند.

دلیل اول

ضعف بهداشت محیط دهان شخص و در نتیجه فعال شدن و نفوذ میکروب‌ها، عامل بیماری به داخل شیار لثه و سپس تخریب و تحلیل استخوان و نهایتا لق شدن و از دست رفتن دندان یا دندان‌هاست.

دلیل دوم

ابتدا شخص با اعمال فشار زیاد فکی و عضلانی روی دندان‌ها که به آن پارافانکشن می‌گویند و می‌تواند در خواب یا بیداری اتفاق بیفتد و خود شخص متوجه فشار و سایش شدید دندان‌های خود نیست، اما این فشارها که بسیار فراتر از میزان تحمل ریشه دندان‌هاست به استخوان اطراف منتقل شده و استخوان جهت تمرکز مقاومت در بخش زیرین خود در قسمت تیغه‌های دور دندان‌ها تحلیل می‌رود و با تحلیل رفتن استخوان پایه لثه ضعیف می‌شود و لثه از ریشه دندان جدا شده و شیار عمیقی بین لثه و دندان تولید می‌شود و در این زمان میکروب‌های بیماری زا فرصت پیدا می‌کنند که به عمق این شیارها نفوذ کرده و عفونت لثه یا تحلیل رفتن آن را به ‌وجود می آورند.

 

دکتر عارفی: لیزر های نسل جدید پاسخگوی نیاز های درمانی بیماران

لیزر در دنیای دندانپزشکی چه کاربردی دارد و چه کارهایی را می توان با آن انجام داد؟

لیزرها سال های زیادی است که در دندانپزشکی معرفی شده اند ولی هرکدام از انواع این لیزرها یک سری مضرات و نقطه ضعف هایی داشته اند که برای سلامت محیط بدن خوب نبوده اند یا جواب های خوب را برای آن روش مداوا نمی داده است. در یک ده هی اخیر لیزرهای جنریشن یا نسل جدید آمده اند که این ها می توانند پاسخگوی خواسته های درمانی باشند.

در ابتدا لیزرها به عنوان یک تیغ جراحی کار می کردند، یعنی نور لیزر می توانست بافت ها را برش دهد و این فقط مثل یک تیغ کمک کننده بود. این موضوع بیست سال در آمریکا قدمت دارد البته کارایی خیلی جدی در روش های درمانی نداشت. به طور مثال اگر جراحی می گفت که من با لیزر به جای تیغ یا اسکالپل می برم، آن کار را می کرد و بعد لیزر کنار می رفت و بعد روش های مکانیکی جراحی، عمل می کرد. اما امروزه روش های جدید لیزری علی الخصوص روش لنپ یا LANAP  که خیلی در آمریکا و کشورهای اروپایی روی آن ها فعالیت می شود.

در بیماری های لثه اولین اتفاقی که می افتد جدا شدن لثه از مکان یا پوزیشن نرمال خودش است و این باعث می شود که لثه مرتب رو به اضمحلال رود و وضعیت آن بدتر شود. سال ها است که آنتی بیوتیک ها به صورت ژل، نوار، روش های جرم گیری زیر لثه مرسوم هستند ولی این ها هیچکدام روش صددرصد آنتی باکتریال نمی دادند و باز هم پانزده تا بیست درصد از میکروب های بیماری زا آنجا باقی می ماند.

دکتر عارفی: لیزرها می توانند یک آنتی باکتریال صددرصد باشند.

نتایج تحقیقات نشان داده است در مکان هایی که نور لیزر تابش داده شده است نور لیزر توانسته است میکروب ها را به طور کامل از آنجا دفع کند. بنابراین یک محیط ایده آل برای چسبندگی های مجدد لثه به حالت طبیعی ایجاد می شود و در این روش اصلاً جراحی وجود ندارد و از تیغ، چاقوی جراحی، روش های کنار زدن لثه، خونریزی های زیاد، بخیه زدن خبری نیست. در اغلب موارد حتی احتیاج به تزریق های بی حسی هم ندارد.

امروزه روش لپیپ LAPIP  برای ایمپلنت آزاد شده از لثه استفاده می شود در این روش تابش لیزر باعث از بین رفتن کامل میکروب ها می شود و آنجا یک لثه نسبتاً نرمالی می ماند برای اینکه ایمپلنت بتواند تا مدتی که تحت نظر است باقی بماند.

دکتر عارفی: لیزر و درمان لبخندهای لثه ای بدون تراش:

خیلی از افراد دارای لبخندهای لثه ای هستند که به آنها گامی سمایل می گویند. که این مورد همیشه در زیبایی افراد خیلی تأثیر داشته است  و امروزه لیزرها می توانند بدون اینکه اشخاص مجبور باشند دندان ها را تغییر یا تراش دهند یا آسیبی بزنند، برای اینکه بتوانند فضایی که از لثه موجود است را برداشت کرد خیلی از این لثه های با ارتفاع بلند را به وسیله لیزر می توان کوتاه کرد و این یک روش زیبایی خیلی خوب است که امروزه استفاده می شود و خیلی آسان است.

دکتر عارفی: لیزر و تغییر رنگ لثه:

امروزه چون اثر لیزرها بر روی استخوان ها خیلی امن و مطمئن هستند به وسیله لیزرها تمام رنگدانه ها یا ملانین لثه برداشته می شود و لثه به حالت صورتی رنگ و طبیعی برمی گردد که تأثیر زیادی در زیبایی دارد.

دکتر عارفی: لیزر و نگهداری دندان های شکسته و افزایش طول تاج:

هنگام شکستن دندان ها به ویژه به صورت طولی بیماران دیگر نگران از دست دادن دندان خود نیستند عمل افزایش طول تاج یا کراون لنتنینگ با لیزر انجام می شود.. امروزه لیزرها در یک عمل و در سریعترین زمان ممکن این کار را برای بیمار و بدون نیاز به جراحی های متعدد انجام می دهند چون لیزرها می توانند استخوان را هم کاملاً به حالت خیلی امن تغییر دهند. روش افزایش طول تاج یکی از کارهایی است که لیزر خیلی به آن کمک کرده است.

دکتر عارفی: لیزر و بر طرف کردن شکستگی:

هنگام شکستگی دندان بخش شکسته دندان را می توان از زیر لثه خارج کرد. یعنی حتی اگر کنار استخوان هم شکسته باشد در خیلی از موارد ما می توانیم مقداری از استخوان را با لیزر و با تابش نور لیزر برداریم و بعد لثه می تواند پایین تر از قطعه شکسته برود تا بتوان آنجا را ترمیم کرد.

 

 

دکتر وحید عارفی جراح و متخصص بیماری های لثه( پریودانتیست)

آدرس: خیابان شریعتی- جنب حسینیه ارشاد-کوچه ارشاد-پلاک 3- طبقه 2 واحد 25

تلفن تماس و مشاوره: 02122894246 – 02122894247