یکی از راه های جذب گردشگر سلامت برای کشور فرهنگ سازی و تسهیل امکان سفر افراد از کشورهای مختلف برای سپری نمودن مراحل درمانی در کشور است به همین منظور وزارت بهداشت کارگروه لازم برای جذب گردشگر در حوزه سلامت را تشکیل داده است.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت با بیان این که ایران در بحث جذب گردشگری سلامت رتبه پایینی دارد، گفت: کارگروه با حضور برخی از وزرای دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت در کشور تشکیل شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدمحمدحسین میردهقان در اولین همایش ملی گردشگری، مدیریت فرصت‌ها و جاذبه‌ها که به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به توانمندی‌های درمانی استان یزد در حوزه‌های ناباروری، پرتو درمانی و دیابت، ‌اظهار کرد: سهم کشور ایران در بحث جذب گردشگری سلامت در رتبه پایینی قرار دارد.

وی، محدویت منابع، فضا و پزشکان را از جمله مهم‌ترین دلایل عدم جذب توریسم درمانی در کشور دانست و بیان کرد: جذب گردشگری سلامت موجبات رونق اقتصادی و درآمدزایی پایدار کشور را فراهم می‌کند.

میردهقان در ادامه با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های تبلیغات و اطلاع رسانی رسانه‌ ملی در معرفی توانمندی‌های درمانی کشور و استان یزد گفت: یزد به عنوان قطب درمان جنوب و جنوب شرق کشور در حال فعالیت است و این توانمندی باید بیش از پیش اطلاع‌رسانی شود. ظرفیت‌های پزشکی و درمانی استان یزد می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر استان‎های‌ کشور مطرح شود.

وی در پایان بر تشکیل کارگروهی با حضور برخی از وزرای دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت در کشور تأکید کرد و افزود: توسعه صنعت گردشگری در حوزه سلامت به تلاش همگانی نیاز دارد

منبع/ایسنا