پس ار تجربه تلخ شرکت سامسونگ که باعث کاهش سهام این شرکت در بازارهای جهانی شد،این شرکت تلفن همراه سازی تصمیم گرفت برای تامین باتری مورد نیاز گلکسی اس 8 خود از باتری های تولیدی شرکت سونی استفاده بهره بگیرد.سامسونگ قطعا تمام تلاش خود را به خدمت خواهد گرفت تا این بار تجربه تلخ گذشته را تکرار نکند و به جای دو شرکتی که پیشتر باتری های مورد نیاز نوت 7 را تامی می کردند، به سراغ گزینه های قابل اعتماد تری برای همکاری های آتی اش برود.

واحد SDI سامسونگ، ناتوان از رساندن خود به استانداردهای تعیین شده از سوی شرکت مادر برای ساخت باتری نوت 7، از الکترودهای نامناسبی در این قطعه استفاده کرد که متاسفانه برای مصرف روزانه مناسب نبودند. همین مساله کمپانی کره ای را بر آن داشت تا از Amperex برای تامین باتری مورد نیازش استفاده نماید که متاسفانه آن شرکت توانایی تامین تعداد کافی از باتری های درخواستی سامسونگ در بازه زمانی دو هفته ای، آن هم با کیفیت بالایی که مد نظر مدیران این شرکت بود را نداشت.

باقی ماجرا را هم که همه می دانید. بعد از ادامه یافتن مشکلات نوت 7، این شرکت در قالب یک گزارش رسمی اعلام کرد که مقصر اصلی اتفاقات باتری دستگاه بوده و به همین منظور از ایجاد فرایند تست هشت مرحله ای برای حصول اطمینان از بابت ایمنی باتری های مورد استفاده در تمامی موبایل های تولیدی اش خبر داد.

اما تدابیر اتخاذ شده از سوی شرکت مورد بحث به این نقطه ختم نمی شود چراکه طبق برخی خبرهای رسیده کره ای ها با تامین کننده سومی وارد مذاکره شده اند. براساس شایعات شریک تجاری جدید سامسونگ برای تامین باتری مورد نیاز گلکسی اس 8 یک کمپانی ژاپنی است که بار دیگر در یکی از مقالات وال استریت ژورنال به آن اشاره شده.

پیشتر در مقاله وال استریت ژورنال گفته شده بود شرکتی به نام Murata که واحد تولید باتری سونی را خریداری کرده این مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

گفتنی است سونی چندی قبل واحد تولید باتری خود را که از سوددهی لازم برخوردار نبود به این شرکت واگذار کرد اما نهایی شدن قرارداد احتمالا در ماه جولای اتفاق می افتد، بنابراین می توان اینطور نتیجه گرفت که تامین باتری مورد نیاز سامسونگ را شرکت سونی بر عهده خواهد گرفت.

در هر حال امید می رود که به لطف همکاری سامسونگ با شرکت نامدار و پرسابقه ژاپنی و بهره گیری از تجربه ارزشمند آن در زمینه تولید باتری های لیتیومی-یونی، بار دیگر شانس به کره ای ها رو کند.

منبع/آخرین خبر