با توجه به انجمن های اضطراب و افسردگی جهان، بیش از ۱۵ میلیون نفر تحت تأثیر این مشکل می باشند و علامت های کلیدی افسردگی در یکی از زوجین کاملاً مشخص می باشد. مردم انتظار دارند علائم افسردگی واقعاً آشکار شود، اگر شریک زندگی شما هر روز به طور مداوم در حال اشک ریختن باشد، این علامت نشان دهنده ی افسردگی است که به راحتی می تواند نادیده گرفته شود.

اگر تصور می کنید شریک زندگی شما افسرده است، یک ارتباط مؤثر و مهربانانه با او برقرار کنید. از او بپرسید چه کاری برای حمایت از او می توانید انجام دهید. اغلب زن و شوهرها شریک زندگی خود را به چیزی که اشتباه است متهم و باعث استرس بیشتر برای شریک افسرده خود می شوند. دیدن رفتارهای غیر معمول در شریک زندگی خود که فقط یک هفته طول بکشد نگران کننده نیست. اگر این علامت ها که به مدت دو هفته یا بیشتر باقی بماند، سیگنال زمان به بهبود آن هاکمک می کند.

نشانه های افسردگی:

انزوا:

افراد افسرده به تنهایی تمایل دارند چرا که همه چیز را در زندگی مانند یک تلاش بزرگ احساس می کنند و آن ها ممکن است در مورد آن خجالت بکشند. اگر شریک زندگی شما شخصی اجتماعی باشد، اگر همه ببینند او به یکباره از آن ها جدا و یا انفرادی به فعالیت های خود می پردازد، این ممکن است نشانه ای از افسردگی باشد.

خستگی:

افسردگی خسته کننده می باشد، افراد افسرده در تکمیل وظایف خود مانند هل دادن یک تخته سنگ تا جابجایی یک تپه انرژی زیادی مصرف می کنند. این خستگی ممکن است با تغییر در الگوی خواب که با افسردگی در ارتباط است، ایجاد شود. تحقیقات نشان می دهد ابتلا به افسردگی در کسانی که به طور معمول بیشتر می خوابند بیشتر است.

کمبود انگیزه:

بسیاری از افراد افسرده برای شروع هر کاری انگیزه ی کافی ندارند و انجام کار را دشوار می بینند و یا بسیاری از آن ها در جمع احساس غم و اندوه می کنند و خستگی آن ها را بی حرکت می کند.

تغییر واکنش:

استرس می تواند سبب تغییر عاطفی سریع شود. افسردگی نیز همین طور سبب تغییر سریع عاطفی می شود. همسر شما همه چیز را احساس می کند و به نظر می رسد به انرژی بیشتری نیاز دارد.

تغییر در ظاهر:

تغییرات قابل مشاهده در وزن برای افراد افسرده به عنوان یک نتیجه عاطفی یا پرخوری رایج است.

عدم غرور و افتخار و نرسیدن به هدف می تواند نشانه ای از افسردگی باشد. بنابراین اگر شریک زندگی شما برای اضافه وزن یا کم کردن وزن به طور غیر منتظره ای تلاش می کند یا در زندگی روزمره کمتر تلاش می کند این می تواند نشانه ای از افسردگی شریک زندگی شما باشد.

لینک مرتبط: 7 نشانه جسمی افسردگی که انتظارش را ندارید

دکتر سلام